Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Pijany spowodował wypadek, jedna osoba nie żyje

Warszawa

W szpitalu zmarł mężczyzna ranny w niedzielnym wypadku w podwarszawskiej miejscowości Piorunów. Po godzinie 18 zderzyły się tam trzy samochody osobowe. - Sprawca wypadku miał około 1,6 promila alkoholu - poinformował dyżurny policji w Błoniu.

Pierwszą informację otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do wypadku doszło na trasie Błonie - Sochaczew. - Sprawcą był kierowca mercedesa. Jak się okazało, był pijany. Pasażer, z którym jechał, uciekł z miejsca zdarzenia. Droga numer 92 była całkowicie zablokowana - dodał dyżurny.

- Kierujący mercedesem uderzył w jadące przed nim mitsubishi. Siła uderzenia spowodowała, że samochód ten zjechał do rowu. Jadący z naprzeciwka opel, widząc przecinający mu drogę samochód, odbił i również wjechał do rowu - poinformowała Ewa Sitkiewicz z Komendy Stołecznej Policji. - Sprawca wypadku miał około 1,6 promila alkoholu. Zostanie przesłuchany jak wytrzeźwieje i jak jego stan zdrowia na to pozwoli - tłumaczyła.

Zmarły były radny

W wyniku wypadku ranne zostały trzy osoby. - Są w stanie ciężkim - poinformował dyżurny z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Błoniu.

Dwie osoby zostały zabrane do szpitala przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Droga była zablokowana przez kilka godzin.

W poniedziałek stołeczna policja poinformowała, że kierowca mitsubishi zmarł w szpitalu. - W placówce wciąż przebywa kierowca mercedesa i pasażerka mitsubishi - mówi Agnieszka Włodarska ze stołecznej policji.

W czwartek wieloletni radny Pragi Północ poinformował, że zmarły mężczyzna to były szef SdRP i SLD na Pradze Północ, były radny Warszawy Jerzy Wojciech Świtalski.

ło/su