Nowe stacje, więcej pasażerów. Najwięcej na Trockiej

Oczekujace

Autor:
ab/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
TVN24Prawie 900 tysięcy pasażerów skorzystało z II linii metra

Prawie 900 tysięcy pasażerów skorzystało z II linii metra, w ciągu pierwszego tygodnia kursowania na nowej trasie. To o około 20 procent więcej, niż rok temu o tej samej porze - informuje Zarząd Transportu Miejskiego.

15 września II linia została wydłużona o trzy nowe stacje: Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy i Trocka. Jak wyliczył ZTM, przez siedem kolejnych dni podziemną kolejką podróżowało łącznie ponad 898 tysięcy pasażerów. To o 20 procent więcej, niż w analogicznym okresie (17-23 września) rok temu, kiedy na wszystkie stacje M2 weszło 724 917 osób.

Warszawiacy, wśród nowych stacji, najchętniej wybierali Trocką – tam w dni powszednie przewijało się średnio osiem tysięcy pasażerów. Najmniej odwiedzało Szwedzką - średnio 2,3 tysiąca osób.

Ale, biorąc pod uwagę cały odcinek II linii, najczęściej odwiedzaną stacją pozostał Dworzec Wileński (średnio ponad 27 tysięcy wejść w dni powszednie). ZTM zastrzega jednak: "Z każdym dniem obserwujemy zmniejszanie się liczby wchodzących na nią osób".

Trzy nowe stacje i na tym nie koniec

W niedzielę 15 września minutę po godzinie 12, pierwszy pociąg z pasażerami odjechał ze stacji Trocka w kierunku ronda Daszyńskiego. Od tej pory linia metra po wschodniej stronie Wisły nie kończy się na stacji Dworzec Wileński. Pociągi zatrzymują się na trzech nowych stacjach na Pradze Północ i Targówku.

Prezydent Warszawy powiedział podczas otwarcia, zapewnił, że metro będzie dalej rozbudowywane. - Mam nadzieję, że na początku przyszłego roku będziemy mieć kolejne dobre informacje dotyczące tym razem stacji na Woli - mówił mając na myśli trzy nowe stacje po zachodniej stronie miasta.

Trzaskowski podkreślił przy tym, że "jest to jedna z największych inwestycji w Warszawie". - To ponad miliard złotych, z czego trzy czwarte to są pieniądze z Unii Europejskiej - przypomniał. Poinformował ponadto, że trwają prace koncepcyjne nad trzecią linią metra na Gocław.

Otwarcie nowego odcinka M2

Tłumy na otwarciu metraTVN24
wideo 2/5

Źródło: tvnwarszawa.pl

Autor:ab/b

Źródło zdjęcia głównego: TVN24