Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Karetka, która przewoziła organy, zderzyła się z autem. Pomogli policjanci

Warszawa

Autor:
kz/pm
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.plZderzenie karetki i fiata na Żoliborzu

Do kolizji doszło na Żoliborzu. Pojemnik z narządami przejęli policjanci i ruszyli na sygnale do szpitala.

Samochody zderzyły się na ulicy Słowackiego, przed skrzyżowaniem z Popiełuszki.

- Około godziny 16.30 policjanci otrzymali informacje, że karetka przewożącą narządy zderzyła się z autem osobowym. Funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego pojechali natychmiast na miejsce - informuje Anna Kędzierzawska z wydziału prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Ale - jak dodaje - funkcjonariusze nie zajęli się tym, co zwykle robią w takich sytuacjach, czyli ustalaniem jak doszło do kolizji i ukaraniem winnego. - Przejęli pojemnik z narządami i natychmiast przewieźli do szpitala przy ulicy Lindleya. W takich sytuacjach należy reagować błyskawicznie - opisuje Kędzierzawska.

Chwilę później na miejsce zdarzenia dotarł drugi patrol. - W kolizji nikt nie został ranny, a prowadzący byli trzeźwi - przekazuje Kędzierzawska.

Z kolei Artur Wegrzynowicz z tvnwarszawa.pl opisuje, że fiat uderzył w bok karetki. - Auta stoją już na poboczu, nie ma utrudnień w ruchu - relacjonował po godzinie 17.

Źródło: tvnwarszawa.pl

kz/pm