Remont torów, frezowanie ulic. Weekend utrudnień

Warszawa

Autor:
kz
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Shutterstock, umWeekendowe utrudnienia (zdjęcie ilustracyjne)

Frezowanie na Lesznie, prace na torach w alei Waszyngtona, na Zaciszu i Pradze. Szykuje się weekend z utrudnieniami. 

W weekend stołeczni drogowcy wymienią nawierzchnię południowej jezdni ulicy Leszno. W związku z tym od piątku, od godziny 22.00 do poniedziałku do godziny 4.00 wyłączona z ruchu będzie jezdnia w kierunku centrum na odcinku od Młynarskiej do Okopowej.

Jak informuje ratusz, ruch na jezdni w kierunku Bemowa będzie odbywać się bez zmian, jednak połączenie z ulicą Leszno straci Karolkowa (od strony Wolskiej).

Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Młynarska – Wolska – Okopowa lub Żytnią.

Kierowcy jadący w kierunku centrum Górczewską nie będą mogli skręcić w lewo na skrzyżowaniu z Młynarską. Autobusy linii 520 pojadą objazdem ulicami Młynarską i Wolską, a autobusy linii nocnych N45 i N95 będą kursowały Wolską i Płocką.

Ulica Leszno - objazd zamkniętego odcinka
Ulica Leszno - objazd zamkniętego odcinka
UM

Tramwajarze w alei Waszyngtona

Również w weekend tramwajarze będą remontować tory na przejazdach w alei Waszyngtona. Od soboty, od godziny 0.30 do poniedziałku do godziny 4.00 zamknięty będzie przejazd przez tory na wysokości Saskiej.

Nie będzie można pojechać z Saskiej w aleję Waszyngtona w kierunku centrum. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Zwycięzców i Francuską lub Zwycięzców i Międzynarodową.

Utrzymany będzie ruch na bocznej jezdni Waszyngtona.

"Kierowcy zjeżdżający na tę jezdnię za rondem Waszyngtona będą mogli normalnie skręcić w Saską. Można będzie także skręcić z Saskiej na boczną jezdnię w kierunku Niekłańskiej" – podają urzędnicy i przypominają, że boczna jezdnia Waszyngtona nie ma obecnie połączenia z Międzynarodową, gdyż na skrzyżowaniu tych dwóch dróg prowadzone są prace kanalizacyjne.

W tym samym czasie remontowane będzie również torowisko tramwajowe na wysokości Międzyborskiej, po północnej stronie ulicy.

Aleja Waszyngtona-Saska - objazd zamkniętego odcinka
Aleja Waszyngtona-Saska - objazd zamkniętego odcinka
um

Nie będzie możliwości wyjazdu z Międzyborskiej od strony Grochowskiej w Waszyngtona. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Grochowską i Waszyngtona oraz Dwernickiego, Wiatraczną i Waszyngtona.

W sobotę i niedzielę, tramwaje nie będą kursowały Waszyngtona pomiędzy Waszyngtona a rondem Wiatraczna.

Składy linii 9 pojadą objazdem Zieleniecką i Grochowską. Tramwaje linii 24 pojadą Zieleniecką i zawrócą na pętli przy Teatrze Powszechnym.

Na ulice wyjadą autobusy linii zastępczej Z-9 kursujące na trasie: rondo Wiatraczna –Waszyngtona – rondo Waszyngtona (powrót: Waszyngtona – Grenadierów – Grochowska). Autobusy linii: 102 i 135, tylko w kierunku Dworzec Wschodni (Kijowska) i PKP Olszynka Grochowska, pojadą przez rondo Wiatraczna i dalej Waszyngtona.

Z kolei autobusy linii: 111, 123, 507, 509 oraz nocnych N02, N22, N72, w kierunku Esperanto, Dworca Wschodniego, Dworca Centralnego, Nowodworów i Metra Młociny, będą kursowały objazdem ulicami Zwycięzców i Francuską.

Aleja Waszyngtona-Międzyborska - objazd zamkniętego odcinka
Aleja Waszyngtona-Międzyborska - objazd zamkniętego odcinka
um

Prace na Zaciszu, Pradze i w Wawrze

Z kolei na Zaciszu ruszają prace przy budowie dojazdu do przystanku kolejowego PKP Warszawa Zacisze-Wilno.

Z tego powodu od piątku zamknięta dla ruchu będzie Tarnogórska w rejonie skrzyżowania z Krzesiwa. Objazd będzie prowadził Radzymińską.

Utrudnienia potrwają do czwartku. W tym czasie zawieszone będą wariantowe kursy linii 199, a autobusy tej linii będą jeździć trasą podstawową przebiegającą Radzymińską.

Ponadto w rejonie skrzyżowania ulic Stalowej i Szwedzkiej będą pracowali ciepłownicy.

Od soboty, od godziny 5.00 do poniedziałkowego poranka, wyłączony będzie jeden pas jezdni Stalowej w okolicy skrzyżowania z Szwedzką.

Na zwężonym odcinku zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy – w stronę Szwedzkiej. Objazd w przeciwnym kierunku zostanie poprowadzony ulicami: Szwedzka – Strzelecka – Środkowa lub Szwedzka – Wileńska – Konopacka.

Autobusy linii nocnych N03, N14 i N64 będą kursowały objazdem ulicami: Szwedzka – Wileńska – Konopacka.

Ulica Stalowa - objazd zamkniętego odcinka
Ulica Stalowa - objazd zamkniętego odcinka
um

W połowie września informowaliśmy o otwarciu metra na Targówek:

Metro na Targówek zostało otwarte w połowie września

Nowa stacja Targówek Mieszkaniowy Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
wideo 2/5

kz