Przygotuj się na:

DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Zmiany w komunikacji i parkowaniu

  "Brussels" na elewacji Narodowego, Pałac Kultury w barwach Belgii

  TVN Warszawa


  Pałac Kultury i Nauki został podświetlony po zmroku w barwach Belgii, a na Stadionie Narodowym wyświetlono napis "BRUSSELS". W ten sposób Warszawa oddaje hołd ofiarom wtorkowych zamachów w Brukseli.

  - Podświetlimy Pałac Kultury i Nauki we wtorek wraz ze zmierzchem ok. godz. 18. Obecnie przygotowujemy projekt - zapowiedziała w rozmowie z tvnwarszawa.pl Renata Kaznowska, prezes Pałacu Kultury i Nauki.

  Jak podkreślała, ze względu na warunki techniczne, barwy Belgii będą wyświetlane w poziomie, a nie tak jak na fladze – w pionie.

  Także przedstawiciele Stadionu Narodowego informowali, że po zmroku na elewacji areny pojawi się napis "BRUSSELS". To znak solidarności z poszkodowanymi w zamachach terrorystycznych w Belgii. Napis ma być widoczny do północy.

  Znicze przed ambasadą

  Przed ambasadą Belgii palą się znicze. - Od rana przynoszą je mieszkańcy Warszawy - relacjonował na antenie TVN24 Łukasz Gonciarski, reporter TVN24. - W ten sposób oddają hołd ofiarom wtorkowych zamachów w Brukseli.

  Wieniec złożyli Andrzej Duda, a także prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz:

  Znicze przed ambasadą
  Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

  Eksplozje na lotnisku i w metrze

  We wtorek doszło do dwóch silnych eksplozji na lotnisku Zaventem w Brukseli ok. godz. 8 rano. Kolejny atak terrorystyczny miał miejsce w metrze w pobliżu instytucji unijnych po godz. 9 rano.

  Belgijskie media podają, że w zamach w metrze i na lotnisku zginęły 34 osoby, a 198 jest rannych.

  O eksplozji czytaj na tvn24.pl

  Chwile po wybuchu:

  Chwile po wybuchu
  TVN24

  ran/sk