Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

TVN Warszawa | Ochota

Odzyskali trzy luksusowe samochody warte prawie dwa miliony złotych

TVN Warszawa | Ochota

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
62-latek usłyszał zarzut przywłaszczenia aut wartych blisko dwa miliony

Policjanci z Ochoty odzyskali trzy z czerech luksusowych aut, które miał sobie przywłaszczyć 62-latek. Samochody wróciły już do właściciela, a mężczyzna usłyszał zarzut przywłaszczenia mienia. Może mu grozić nawet 10 lat więzienia.

Jak poinformował Karol Cebula z komendy na Ochocie, na początku maja 2020 roku policjanci otrzymali zgłoszenie o przywłaszczeniu czterech luksusowych pojazdów wartych łącznie 2,3 miliona złotych.

Odzyskali trzy z czterech samochodów

- Sprawca nie chciał zwrócić leasingowanych pojazdów i unikał kontaktu. Wśród samochodów był między innymi luksusowy Mercedes o wartości ponad 848 000 złotych oraz sportowe Porsche 911 warte ponad 926 000 złotych – wyliczał policjant. Jak dodał, w wyniku działań funkcjonariuszy zwalczających przestępczość gospodarczą oraz korupcję udało się odzyskać "trzy samochody o wartości ponad 1 802 000 złotych".

Jak zaznaczył Cebula, pierwszy z samochodów został odnaleziony tego samego miesiąca w Wilanowie.

"Była to sportowa limuzyna warta ponad 848 tysięcy złotych. Kolejny z przywłaszczonych pojazdów odnaleziono na terenie Józefowa w lipcu ubiegłego roku. Sportowe Porsche ujawniono w tym tygodniu na terenie warszawskiej dzielnicy Włochy" – dodał policjant.

62-latek z zarzutem przywłaszczenia

Samochody zostały zwrócone właścicielowi.

"Mężczyzna usłyszał zarzut przywłaszczenia mienia ruchomego o znacznej wartości. 62-latkowi może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności" – podsumował Cebula.

Pisaliśmy też o pościgu policjantów za złodziejem porsche:

Policjanci ścigali porsche przez 10 kilometrów24.12 | Toruńska drogówka po niebezpiecznym pościgu ujęła 23-letniego mężczyznę. Kierowca porsche miał próbować między innymi potrącić policjanta. Okazało się, że od października 23-latek miał ukraść przynajmniej trzy auta.KMP w Toruniu

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KSP