Przygotuj się na:

MIESIĄC BEZ TRAMWAJÓW NA OCHOCIE i OKĘCIU

Ruszają wakacyjne prace torowe. Od poniedziałku 29 czerwca do 24 lipca tramwaje nie będą kursowały ulicą Grójecką i aleją Krakowską.

  Kopał autobus i ubliżał kierowcy, bo ten zwrócił mu uwagę

  TVN Warszawa | Ochota

  Autor:
  dg,jw/r
  Źródło:
  Kontakt 24
  internautka/Kontakt24Agresywny pasażer zaatakował kierowcę autobusu

  Kierowca autobusu miejskiego zwrócił uwagę pasażerowi, ponieważ pies, z którym ten podróżował, nie miał kagańca. Właściciel czworonoga zwyzywał kierowcę, wysiadł i skopał drzwi pojazdu. Nagranie z tego zajścia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

  Pani Małgorzata, autorka nagrania, powiedziała, że do sytuacji doszło w ostatnią sobotę w autobusie linii 186 przy przystanku Rondo Zesłańców Syberyjskich. - Pasażer wsiadł z psem, zwierzę nie miało kagańca. Kierowca upomniał pasażera, że ten kaganiec powinien być. Mężczyzna, słysząc to, zaczął zachowywać się agresywnie, ubliżał kierowcy. Potem wysiadł i skopał autobus - mówiła redakcji Kontaktu 24 pani Małgorzata.

  OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

  "Znajdę cię po drodze"

  Choć na nagraniu widzimy, że pies miał już założony kaganiec, pasażer wysiadł, krzycząc do kierowcy: "pojadę następnym, a ciebie znajdę po drodze". Następnie przeszedł na przód pojazdu i zaczął kopać jego drzwi i karoserię. Pomiędzy właścicielem psa a kierowcą wywiązała się kłótnia. Agresor nie przestawał kopać w drzwi, a kierowca zagroził, że wezwie policję. Wówczas mężczyzna oddalił się od przystanku.

  O sytuację z soboty zapytaliśmy w Zarządzie Transportu Miejskiego w Warszawie. - Mieliśmy zgłoszenie o agresywnym pasażerze w autobusie 186 na rondzie Zesłańców Syberyjskich o godzinie 11.20. Brygada pozostała na trasie bez straty czasowej, tzn. nie było zatrzymania ani opóźnienia z tego powodu. Nie mamy informacji, czy operator, czyli firma obsługująca tę linię, zgłaszała wydarzenie na policję - przekazał Tomasz Kunert, rzecznik prasowy ZTM.

  Z kolei Joanna Parzniewska, rzeczniczka firmy Arriva, która jest operatorem linii 186, powiedziała, że ostatecznie kierowca nie wezwał policji. - Ze względu na to, że mężczyzna wysiadł i oddalił się z przystanku, kierowca nie zdecydował się na wezwanie policji. Przekazał tylko informację o incydencie naszej centrali. Autobus nie został uszkodzony - przekazała rzeczniczka operatora.

  Autor:dg,jw/r

  Źródło: Kontakt 24