TVN Warszawa | Ochota

Zakończyli naśnieżanie jedynego takiego obiektu na Mazowszu. Górka Szczęśliwicka gotowa dla narciarzy

TVN Warszawa | Ochota

Autor:
mp/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Górka Szczęśliwicka czeka na narciarzy

Niezależnie od tego, jakie warunki pogodowe panują aktualnie w Warszawie, na Górce Szczęśliwickiej śniegu nie brakuje. Stołeczny ratusz podaje, że właśnie zakończono naśnieżanie stoku narciarskiego. Tym samym jedyny tego typu obiekt w Warszawie ponownie czeka na miłośników narciarstwa i jazdy na snowbordzie.

Jak przypomina stołeczny ratusz, stok na Ochocie ma długość ponad 200 metrów, a do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów są dwa wyciągi: krzesełkowy i talerzykowy oraz taras widokowy. Oświetlony stok otwarty jest codziennie w godzinach od 10:00 do 20:00, a użytkownicy mają do wyboru dwa systemy karnetowe – czasowe i punktowe.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

"W związku z trwającą pandemią należy pamiętać o przestrzeganiu obostrzeń sanitarnych. Zachowywać dystans społeczny minimum półtora metra przy kasach, w kolejkach do wyciągów, stoku oraz na terenie całego obiektu. Zakrywać nos i usta przebywając w częściach wspólnych budynku. Nie należy też zapominać o dezynfekcji rąk" - apeluje ratusz.

Przy Górce Szczęśliwickiej działają także szkółki narciarskie oraz wypożyczalnia sprzętu, dlatego - jak zwracają uwagę urzędnicy - "nawet osoby początkujące mogą doskonalić swoje umiejętności pod okiem wykwalifikowanych instruktorów".

Jeden z największych tego typu obiektów w Europie

Ratusz zaznacza też, że Ośrodek Szczęśliwice to jedyny tego typu obiekt na Mazowszu i jeden z nielicznych w Polsce. "Stok narciarski jest jednym z największych tego typu ośrodków w Europie. Jest zlokalizowany w dzielnicy Ochota w Parku Szczęśliwickim przy Drawskiej 22 w Warszawie" - przypomina.

Informowaliśmy też, że kursuje już świąteczny pociąg metra:

Świąteczny pociąg kursuje na pierwszej i drugiej linii metra
Świąteczny pociąg kursuje na pierwszej i drugiej linii metraTomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Autor:mp/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawa

Pozostałe wiadomości