Przygotuj się na:

MIESIĄC BEZ TRAMWAJÓW NA OCHOCIE i OKĘCIU

Ruszają wakacyjne prace torowe. Od poniedziałku 29 czerwca do 24 lipca tramwaje nie będą kursowały ulicą Grójecką i aleją Krakowską.

  Nowe ognisko koronawirusa w szpitalu przy Lindleya

  TVN Warszawa | Ochota

  Autor:
  katke
  Źródło:
  tvnwarszwa.pl
  Zakażenia koronawirusem w Polsce - 28 maja
  wideo 2/4
  Zakażenia koronawirusem w Polsce - 28 maja

  W Klinice Kardiologii Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus przy ulicy Lindleya w Warszawie wykryto koronawirusa u personelu i pacjentów - poinformował Robert Tomasz Krawczyk, dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Z danych opublikowanych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną wynika, że w czwartek do godziny 13 potwierdzono 15 nowych zakażeń koronawirusem w stolicy.

  Dyrektor UCK WUM przekazał nam w czwartek po południu, ile potwierdzono dotychczas pozytywnych wyników na obecność koronawirusa. - W obecnej chwili mamy 20 wyników dodatnich - poinformował.

  Jak podkreślił, nie jest to pierwszy przypadek ani w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus, ani w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w ogóle.

  - Postępujemy zgodnie z procedurami. Pacjenci wymagający leczenia zostali przeniesieni do szpitala MSWiA, a ci, którzy mogli zostać wypisani, przebywają w domu na kwarantannie - przekazał dyrektor. I jak dodał, sanepid został już o wszystkim powiadomiony.

  - Klinika (kardiologii - red.) nie przyjmuje pacjentów - powiedział.

  Ogniska koronawirusa w Warszawie

  To nie pierwsze ognisko koronawirusa stwierdzone w ostatnich dniach w Warszawie. Jak pisaliśmy na tvnwarszawa.pl, w Szpitalu Wolskim potwierdzono w ubiegłym tygodniu 62 przypadki zakażenia. Pacjenci zostali przewiezieni do Szpitala MSWiA, a personel - podobnie jak w przypadku Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus - wysłany na kwarantannę domową. W Szpitalu Wolskim zamknięto drugi oddział wewnętrzny, wstrzymano też przyjmowanie pacjentów.

  Z kolei w ośrodku dla cudzoziemców na Targówku do wtorku koronawirusa zdiagnozowano u 32 mieszkańców - obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej. Ośrodek został poddany kwarantannie.

  15 nowych zakażeń w Warszawie

  Z danych przekazywanych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że na czwartek 28 maja liczba zakażonych koronawirusem w województwie mazowieckim wynosi 3461. Śmiertelnych przypadków w województwie jest 256. Z kolei sanepid podał statystki uwzględniające zakażenia w powiecie warszawskim. Stan na czwartek 28 maja na godzinę 13 to 1127 zakażeń, z czego 15 w ciągu ostatniej doby. Z powodu COVID-19 zmarło do tej pory w Warszawie 91 osób, ale nikt w ciągu ostatniej doby. Sanepid podał też liczbę ozdrowieńców: to 347 osób, z czego u 15 nie potwierdzono koronawirusa w ciągu ostatniej doby.

  Autor:katke

  Źródło: tvnwarszwa.pl

  Źródło zdjęcia głównego: TVN

  Tagi:
  Raporty: