Przygotuj się na:

MARSZAŁKOWSKA BEZ TRAMWAJÓW

W najbliższy poniedziałek tramwajarze rozpoczną drugi etap remontu torowiska w rejonie placu Bankowego. Jak informuje stołeczny ratusz, przez tydzień tramwaje nie będą jeździły ulicami Marszałkowską i Andersa - od placu Zbawiciela do Muranowskiej.

TVN Warszawa | Ochota

Nowe ognisko koronawirusa w szpitalu przy Lindleya

TVN Warszawa | Ochota

Autor:
katke
Źródło:
tvnwarszwa.pl
Zakażenia koronawirusem w Polsce - 28 maja
wideo 2/4
Zakażenia koronawirusem w Polsce - 28 maja

W Klinice Kardiologii Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus przy ulicy Lindleya w Warszawie wykryto koronawirusa u personelu i pacjentów - poinformował Robert Tomasz Krawczyk, dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Z danych opublikowanych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną wynika, że w czwartek do godziny 13 potwierdzono 15 nowych zakażeń koronawirusem w stolicy.

Dyrektor UCK WUM przekazał nam w czwartek po południu, ile potwierdzono dotychczas pozytywnych wyników na obecność koronawirusa. - W obecnej chwili mamy 20 wyników dodatnich - poinformował.

Jak podkreślił, nie jest to pierwszy przypadek ani w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus, ani w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w ogóle.

- Postępujemy zgodnie z procedurami. Pacjenci wymagający leczenia zostali przeniesieni do szpitala MSWiA, a ci, którzy mogli zostać wypisani, przebywają w domu na kwarantannie - przekazał dyrektor. I jak dodał, sanepid został już o wszystkim powiadomiony.

- Klinika (kardiologii - red.) nie przyjmuje pacjentów - powiedział.

Ogniska koronawirusa w Warszawie

To nie pierwsze ognisko koronawirusa stwierdzone w ostatnich dniach w Warszawie. Jak pisaliśmy na tvnwarszawa.pl, w Szpitalu Wolskim potwierdzono w ubiegłym tygodniu 62 przypadki zakażenia. Pacjenci zostali przewiezieni do Szpitala MSWiA, a personel - podobnie jak w przypadku Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus - wysłany na kwarantannę domową. W Szpitalu Wolskim zamknięto drugi oddział wewnętrzny, wstrzymano też przyjmowanie pacjentów.

Z kolei w ośrodku dla cudzoziemców na Targówku do wtorku koronawirusa zdiagnozowano u 32 mieszkańców - obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej. Ośrodek został poddany kwarantannie.

15 nowych zakażeń w Warszawie

Z danych przekazywanych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że na czwartek 28 maja liczba zakażonych koronawirusem w województwie mazowieckim wynosi 3461. Śmiertelnych przypadków w województwie jest 256. Z kolei sanepid podał statystki uwzględniające zakażenia w powiecie warszawskim. Stan na czwartek 28 maja na godzinę 13 to 1127 zakażeń, z czego 15 w ciągu ostatniej doby. Z powodu COVID-19 zmarło do tej pory w Warszawie 91 osób, ale nikt w ciągu ostatniej doby. Sanepid podał też liczbę ozdrowieńców: to 347 osób, z czego u 15 nie potwierdzono koronawirusa w ciągu ostatniej doby.

Autor:katke

Źródło: tvnwarszwa.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Tagi:
Raporty: