ZZ Top w Warszawie. Brodacze zagrają na Ursynaliach

Warszawa

materiały prasoweZZ Top zagrają na Ursynaliach

ZZ Top zagra w Warszawie. Legenda amerykańskiego rocka wystąpi w ramach trzydniowego festiwalu Ursynalia – Warsaw Student Festival.

Zespół powstał w 1969. ZZ Top tworzą Billy Gibbons, Dusty Hill, Frank Beard. Choć grają nieprzerwanie od ponad czterdziestu lat, nie zaszła w zespole żadna zmiana personalna. Ostatni raz w Polsce byli 16 lat temu.

Długie brody

Dwóch frontmanów- Gibbona i Hilla nie sposób nie znać. Długie brody, okulary przeciwsłoneczne i workowate spodnie - to ich znaki rozpoznawcze. Zawsze ubrani tak samo, wyglądają jak bliźniacy.

Zespół ma na swoim koncie 20 albumów, z których ostatni "La futura" został wydany w 2012 roku, z których cztery osiągnęły pozycję złota, 3 platyny, 2 multiplatyny, a jeden diamentu. ZZ Top jest laureatem kilkuset prestiżowych nagród, m.in. w 2004 grupa została wprowadzona do Rock and Roll Hall of Fame. Zespół sprzedał na świecie ponad 50 milionów płyt.

Trzy dni koncertów

Ursynalia w tym roku odbędą się od 31 maja do 2 czerwca na terenie Kampusu SGGW. Oprócz ZZ Top wystąpi również heavy metalowy brytyjski zespół Motörhead. Ponadto podczas festiwalu będzie można zobaczyć: Chemia, Him, Bullet for my Valentine, Steve Aoki, Pendulum (Dj set & Verse), Parkway Drive, Soilwork oraz Luxtorpeda, Hunter, Jelonek i Mesajah.

W zeszłym roku podczas Ursynaliów zagrały takie zespoły jak Slayer czy Limp Bizkit.

Więcej informacji o festiwalu znajdziesz na stronie www.ursynalia.pl.

ursynalia.pl/su//ec