ZZ Top nie zagra. Organizatorzy Ursynaliów: "Daliśmy d***"

Warszawa

materiały prasoweMuzycy z ZZ Top nie zagrają na Ursynaliach

Organizatorzy Ursynaliów przepraszają za zamieszanie z odwołaniem koncertu ZZ Top. Zespół był jednym z headlinerów festiwalu, a dla części publiczności główną atrakcją imprezy.

- Żałujemy, że fani w Warszawie nie będą mogli zobaczyć kapeli na żywo, ale w sytuacji, gdy promotor nie wywiązał się z kontraktu, nie mieliśmy wyboru – można przeczytać na oficjalnej stronie ZZ Top.

Kliknij na obrazek, aby go powiększyć i przeczytać oświadczenie po angielsku:

Informacja na stronie ZZ TOP
zztop.com

To zniesmaczyło część publiczności, dla której występ legend rocka był głównym powodem, by przyjść na Ursynalia.

- Ursynalia reklamowały się zespołem ZZ Top, który, jak się okazało, nie przyjedzie z winy organizatora. Organizatorzy zaczęli sprzedawać nowe bilety za 119 zł wiedząc, że ZZ Top nie będzie, ale tego nie ogłaszając – napisał na warszawa@tvn.pl Bartosz.

Tort bez wisienki

W specjalnym oświadczeniu organizatorzy przyznają:

"Daliśmy d***. A przynajmniej tak to wygląda w Waszych oczach. (...) Jest nam cholernie przykro, wiemy, że czujecie, że robimy sobie z Was jaja. Liczyliśmy, że występ tej legendy będzie wisienką na torcie dla 30 edycji Ursynaliów. Nie udało się".

Zaznaczają jednocześnie, że już od przełomu lipca i sierpnia zeszłego roku narastały problemy:

"Musieliśmy ścinać budżet, bo byśmy się w nim nie wyrobili, zaczęły się ogłaszać tuż obok nas dwie wielkie imprezy komercyjne w samej Warszawie, a ilość rockowych bądź metalowych wydarzeń jakie przetaczają się przez Polskę jest wręcz irracjonalna. I nagle spada informacja, której się spodziewaliśmy – ZZ Top nie zagra na Ursynaliach. Uwierzcie – my nie mieliśmy pojęcia jak się mamy zachować, parę osób walczyło dzień i noc, żeby taka informacja nie musiała powstawać" - czytamy na stronie Ursynaliów.

CZYTAJ CAŁE OŚWIADCZENIE.

Co z biletami?

Organizatorzy zapewniają jednocześnie, że bilety będzie można zwrócić. Na jakich warunkach?

"Osoby, które zakupiły bilety na trzeci dzień Ursynaliów będą mogły dokonać ich zwrotu w terminie 4.06 – 14.06.2013. Osoby, które zakupiły bilety na trzeci dzień będą mogły także w trakcie festiwalu, w specjalnym punkcie wymienić je na bilet na inny, dowolny dzień festiwalu lub na karnet w drugiej strefie.

Kto zagra?

Impreza studentów SGGW przerosła formułą tradycyjne juwenalia z kilkoma polskimi zespołami z krótkiej, studenckiej listy. Organizatorzy Ursynaliów mają ambicję dorównania letnim festiwalom muzycznym.

Ursynalia rozpoczną się 31 maja na kampusie SGGW. Nie zabraknie gwiazd światowego formatu. Zagrać mają m.in. Motorhead, 3 Doors Down, HIM, Bullet For My Valentine, TSA, Hunter, czy Bad Raligion.

Ursynalia potrwają do 2 czerwca. Wszystkie koncerty odbędą się przy ul. Nowoursynowskiej 161.

lata/par//mz