Żywa czy sztuczna? Choinki warszawiaków

Warszawa

Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.plWarszawiacy opowiadają o swoich choinkach

To ostatni dzwonek, żeby kupić i ubrać choinkę. Część warszawiaków już to zrobiła. Jak przystrajają w tym roku swoje drzewka? Zapytaliśmy.

- Żywa, specjalnie dla dziecka. Będzie duża i będzie miała ozdoby słomiane tak, żeby można było razem ubierać. Żeby było bezpiecznie i kolorowo – opowiada młoda mama.

- Żywa. Już jest ubrana. Wygląda pięknie - zachwala świąteczne drzewko babcia trojga wnucząt.

Choinkę ubrali już w sobotę. Jak wygląda?

- Jest duża i kolorowa, we wszystkich kolorach, jakie tylko mogą być – dodaje kobieta.

Sztuczna czyli praktyczna

Nie wszyscy jednak zdecydowali się na kupno żywej choinki. Część postawiła na wygodę i ubierze sztuczne drzewko.

- Niestety, nasza choinka stanie przy kaloryferze, więc będzie sztuczna – opowiada dziadek dwóch dziewczynek.

Jak będzie wyglądała?

- Będzie przystrojona różnymi bombkami i światełkami – opisuje Małgosia, jednak z wnuczek. – Bombki będą kolorowe i pod choinką tradycyjnie będzie szopka – dodają dziadkowie.

Gotowi na święta

- Duża i sztuczna, niestety - opowiada nam kolejna młoda mama. - Już ubraliśmy, ze względu na dziecko. Jest bardzo ładna, przystrojona dużymi, kolorowymi bombkami. Tradycyjnie - dodaje kobieta.

- W tym roku mamy sztuczną. W zeszłym roku była żywa, a w tym będzie sztuczna i malutka. Zawiesimy na niej kilka ozdób zrobionych przez dzieci i tradycyjne ozdoby szklane – dumnie opisuje tato dwóch dziewczynek.

- Mamy ubraną choinkę. Już zamówiliśmy u św. Mikołaja prezenty i jesteśmy gotowi na święta - odpowiada nam zajęta swoimi dziećmi mama.

Jakie są Wasze choinki? Napiszcie na naszym forum.

Możecie też przysłać zdjęcia na warszawa@tvn.pl. Umieścimy je w świątecznej galerii na tvnwarszawa.pl. W mailach napiszcie wasze imię i dzielnicę.

ij/mz