Zwrot działki przy Twardej wstrzymany. Ale gimnazjum to nie uratuje

Warszawa

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plGimnazjum na Twardej

Do stołecznego ratusza zgłosił się nowy spadkobierca gruntu przy Twardej, na którym stoi renomowane śródmiejskie gimnazjum. Zwrot działki został wstrzymany, ale sytuacji gimnazjum to nie zmienia. Będzie musiało wynieść się na Mokotów - informuje "Gazeta Stołeczna".

Nowy spadkobierca to mieszkająca w Stanach Zjednoczonych krewna przedwojennych właścicieli gruntu przy Twardej Jak "Stołeczna", ratusz wstrzymał wydanie aktu notarialnego przekazującego teren. O ziemię zabiega Maciej Marcinkowski, biznesmen zajmujący się skupem roszczeń.

Wstrzymanie reprywatyzacji nie zmienia sytuacji uczniów renomowanego gimnazjum. Decyzja Rady Warszawy o wyprowadzce na Mokotów, nim budynek zostanie zreprywatyzowany, nadal jest ważna.

To już druga sytuacja, gdy ratusz wstrzymuje reprywatyzację gruntu na rzecz Marcinkowskiego. W tym tygodniu "Stołeczna" poinformowała, że nie przejmie on na razie działki u zbiegu Królewskiej i Marszałkowskiej. W tym przypadku do urzędu także zgłosił się spadkobierca dawnego właściciela gruntu.

Budynek gimnazjum nr 42
Dawid Krysztofiński/ tvnwarszawa.pl

jb/r