Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Zwłoki bezdomnego w pustostanie. "Konsekwentnie odmawiał pomocy"

Warszawa

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plStraż miejska znalazła zwłoki bezdomnego

We wtorek w Wesołej znaleziono kolejną ofiarę mrozu. - To osoba bezdomna, która konsekwentnie odmawiała naszej pomocy - poinformowała straż miejska.

Strażnicy znaleźli zwłoki bezdomnego w pustostanie przy ul. Niemcewicza w Wesołej. - Patrol straży miejskiej bywał u niego wiele razy, dzisiaj niestety znaleźliśmy zwłoki mężczyzny - poinformowała Monika Niżniak, rzeczniczka straży miejskiej.

Jak podkreśliła, mundurowi nie mogą nikogo siłą zaciągnąć do schroniska.

Jak poinformował z kolei Piotr Świstak z Komendy Stołecznej Policji, policjanci regularnie prowadzą patrole, podczas których informują o możliwościach ogrzania się dla tych, którzy na skutki mrozów są szczególnie narażone. Podobne działania prowadzi tez straż miejska i Caritas.

Bezdomni często odmawiają pomocy. Wczoraj pisaliśmy o 60-letniej kobiecie, która koczuje przy Hali Mirowskiej.

Zobacz jak żyją bezdomni na Woli

Pierwsze ofiary

Bezdomny z Wesołej to piąta ofiara mrozu w Warszawie i okolicach, tej zimy. - Pierwszą znaleziono w Piasecznie na terenie pustostanu, drugą w Tłuszczu na terenie nieużytków rolnych, a trzecią w Warszawie na ulicy Brackiej - przekazał Piotr Świstak z zespołu prasowego komendy stołecznej. W poniedziałek ok. godz. 11 odnaleziono zwłoki 47-letniego mężczyzny w miejscowości Pęcław w gminie Góra Kalwaria.

Również Mazowiecki Urząd Wojewódzki uruchomił bezpłatną infolinię 987. Pracownicy centrum zarządzania kryzysowego udzielają informacji na temat możliwych form wsparcia. Wskazują najbliższe schroniska, jadłodajnie czy punkty pomocy medycznej.

Straż Miejska w okresie zimowym prowadzi regularne akcje, rozdaje bezdomnym kubki termiczne, śpiwory, gorące posiłki:

O działaniach straży miejskiej przed sezonem zimowym mówi Monika Niżniak
Mateusz Szmelter/ tvnwarszawa.pl

Policja apeluje o zwracanie uwagi na bezdomnych:

Policja apeluje o zwracanie uwagi na bezdomnych
TVN24

ło/r