Zwiedzanie piwnic i parapetówka. Zobacz nowe muzeum Pragi

Warszawa

Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plMuzeum Warszawskiej Pragi

Najpierw zwiedzanie, później parapetówka – Muzeum Warszawskiej Pragi zaprasza warszawiaków do nowego budynku placówki przy ul. Targowej 50/52. Na razie jednak nie zobaczymy w środku głównej ekspozycji.

Po wielkim remoncie nadzór budowlany wydał zgodę na użytkowanie budynku, a teraz warszawiacy będą mieli szansę zwiedzić jego wnętrza.

Polichromie i piwnice

"W najbliższy weekend, 18-19 października, zapraszamy do zwiedzania budynków przy Targowej 50/52" - informuje w komunikacie wysłanym do redakcji Julia Głogowska z Muzeum Warszawy, którego praska placówka jest oddziałem. W najbliższy weekend będzie można obejrzeć zachowane polichromie w pomieszczeniach dawnej żydowskiej modlitewni, przejść dziewiętnastowiecznymi piwnicami, a z dachu spojrzeć na pobliski Bazar Różyckiego.

Zwiedzający będą oprowadzani w grupach przez członków zespołu Muzeum Warszawskiej Pragi oraz dyrekcję Muzeum Warszawy. Wejścia zaplanowano w godz. 12.00, 13.00, 14.00 i 15.00, ale liczba miejsc jest ograniczona. Wymagana jest rejestracja na stronie muzeum.Na tym nie koniec atrakcji. W kolejny weekend (25 i 26 października) odbędzie się Parapetówka w Muzeum Warszawskiej Pragi. "Od momentu przyjęcia pierwszych gości w nowej siedzibie przy ul. Targowej 50/52, rozpocznie się montaż ekspozycji głównej, pamiątki mieszkańców zbierane przez lata będą transportowane do nowoczesnych magazynów, a zespół oddziału Muzeum Warszawy poprowadzi szeroko zakrojoną działalność kulturalno-animacyjną" – informuje Głogowska.Oś czasu ukazująca najważniejsze momenty w historii Pragi, sala poświęcona handlowi, oparta na bazarowych szczękach, penthouse z klubokawiarnią i oryginalne ceglane piwnice – te elementy stanowić będą oprawę stałej ekspozycji placówki.CZYTAJ WIĘCEJ O PRZYSZŁEJ WYSTAWIE.

Hanna Gronkiewicz-Waltz o ekspozycji i opóźnieniach budowy muzeum
Marcin Gula, tvnwarszawa.pl

TAK JESZCZE W CZERWCU WYGLĄDAŁ BUDYNEK:

ran/mz

Wizyta w Muzeum Warszawskiej Pragi
Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl