Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

Zwiedź Zamek Królewski, Łazienki i Wilanów za darmo

Najnowsze

Maciej Wężyk /tvnwarszawa.plŁazienki Królewskie

Zamek Królewski, Łazienki Królewskie i Pałac w Wilanowie szeroko otwierają się na zwiedzających. W listopadzie wszystkie trzy będzie można zwiedzać za darmo.

Akcja skierowana jest przede wszystkim do seniorów i szkół. Jej pomysłodawca - minister kultury - mówi, że listopad jest miesiącem szczególnej zadumy nad historią. Nawiązywać do tego będzie akcja edukacyjna ministerstwa.

- W instytucjach, które będzie można w listopadzie zwiedzać za darmo, będą prowadzone muzealne lekcje – mówi minister Bogdan Zdrojewski.

On sam poprowadzi zajęcia w ramach programu "Nowoczesny patriotyzm". Wykład odbędzie się 8 listopada o godz. 14.00 w Teatrze Stanisławowskim w Starej Pomarańczarni.

DARMOWE ZWIEDZANIE W GODZINACH:

Zamek Królewski w Warszawie wtorek – sobota 10.00 – 16.00 niedziela 11.00 – 16.00 Arkady Kubickiego i Ogród Zamkowy otwarte są do 17.00, stancje historyczne, tunel historyczny i wystawy w nadbudowie czynne do 16.00

Łazienki Królewskie w Warszawie poniedziałek 11.00 – 16.00 wtorek – niedziela 9.00 – 16.00

Sam Pałac na Wyspie w czwartki, piątki i soboty zwiedzać można do godziny 18.00

Pałac w Wilanowie poniedziałek, środa – sobota 9.30 – 16.00 niedziela 10.30 – 16.00

Informacje o akcji, wystawach i wykładach znaleźć można na stronach Zamku Królewskiego, Łazienek Królewskich i Muzeum w Wilanowie.

wp/b

Źródło zdjęcia głównego: Maciej Wężyk /tvnwarszawa.pl