Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Związkowcy zaprotestowali. "Nie dla zaciskania pasa"

Warszawa

TVN24Związkowcy na ulicach Warszawy

- Naród tego nie wytrzyma. Chcemy oznajmić ministrowi, że tak dalej być nie może – mówili związkowcy protestujący przed ministerstwem pracy. Protesty pod hasłem "O Godną Pracę" zorganizował we wtorek OPZZ i Forum Związków Zawodowych.

Związkowcy przyłączyli się do europejskiego protestu związków zawodowych przeciw polityce oszczędności rządów kosztem społeczeństw - Naród tego nie wytrzyma. Chcemy oznajmić ministrowi, że tak dalej być nie może. Wszystcy protestują, bo nie zgadzają na zaciskanie pasa – mówił jeden ze związkowców.

- Wiemy co się dzieje. Coraz gorzej nam się żyje, nam pracownikom – wtórowała mu inna działaczka związkowa.

Związkowcy podkreślali, że jeśli już praca jest, to tylko za małe pieniądze. Uważają, że nie da się wyjść z kryzysu kosztem ograniczania praw pracowniczych, zatrudniania ludzi na umowach śmieciowych i ograniczania zabezpieczeń socjalnych.

"Konstruktywnie dyskutować"

Do protestujących wyszedł minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz i odebrał od nich petycję.

- Chcę dzisiaj z dobrą wolą przyjąć wasz apel i waszą petycję. Na Komisji Trójstronnej te propozycje zostaną przedstawione i będziemy mogli o nich konstruktywnie dyskutować - powiedział minister do zgromadzonych.

band/b

Related content