Związkowcy zablokowali Karolkową

Warszawa

fot. Marcin Gula /tvnwarszawa.plProtest pracowników Polfy Warszawa

Około 500 pracowników Polfy Warszawa protestowało przeciwko prywatyzacji firmy. Zablokowana jest ul. Karolkowa i Przyokopowa na odcinku od Prostej do Kolejowej.

- Pracownicy chodzą od bramy siedziby Polfy Warszawa przy Prostej 24 do ul. Kolejowej - relacjonował Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl. Zablokowana była ul. Karolkowa na odcinku od ul. Prostej do Kolejowej. Przy wjeździe z obu stron stali policjanci, którzy kierowali samochody na objazdy.

Przepraszali za utrudnienia

Protestujący wręczali ulotki z przeprosinami tym kierowcom, którzy muszą zawracać na ul. Kolejowej z powodu protestu. Mieli ze sobą także transparenty z napisami: "Polfa to nie krowa dojna", "Pomyśl o polfoskiej załodze, żeby nie została na lodzie".

Prywatyzacja Polfy

W październiku 2011 roku Polpharma kupiła Polfę Warszawa. Pracownicy boją się, że w związku z prywatyzacją pracę straci nawet 1200 osób. Organizatorzy protestu żądają od Polskiego Holdingu Farmaceutycznego oraz Ministerstwa Skarbu Państwa, aby przed przekazaniem akcji Polfy Warszawa inwestorowi, doprowadzili do zawarcia porozumienia społecznego gwarantującego istnienie firmy oraz zatrudnienie.

fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot

su/par