Związany starosta, siekiera i bejsbol. Teledysk przeciwko janosikowemu

Warszawa

mat. prasoweTeledysk do piosenki zespołu Armageddon

Janosikowe to zmora samorządów, które muszą oddawać lwią część dochodów na rzecz biedniejszych regionów. Jeden ze starostów sprzeciwił się temu w dość nietypowy sposób i… wystąpił w teledysku zespołu Armageddon. Jego lider w rytm muzycznego motywu popularnego serialu śpiewa o janosikowym.

- Przyszliśmy tu dzisiaj po twoje pieniądze, bo wiemy, jak wydać je lepiej. Dawaj, Jasiu, kasę! Na co ci jej tyle? Cały rok zbierałeś, a stracisz ją w chwilę – tak zaczyna się tekst piosenki "Janosikowe". Zespół Armageddon postanowił ją nagrać, by wyrazić sprzeciw wobec wysokiego podatku płaconego przez zamożne regiony na rzecz tych biedniejszych.

W teledysku do piosenki główną rolę gra starosta powiatu legionowskiego Jan Grabiec. - Nasz powiat zawsze w rankingach Ministerstwa Finansów jest w czołówce najbogatszych w Polsce. Po zapłaceniu daniny lądujemy prawie na ostatnim miejscu – mówi zrezygnowany starosta.

Grabiec tłumaczy, że nie trzeba było długo namawiać go do występu w teledysku. – To było bardzo spontaniczne. Zgłosili się do mnie muzycy, z którymi znam się od czasów studenckich. Zaproponowali mi występ w teledysku. Uznałem, że idea jest słuszna tym bardziej, że wyszła ona tak naprawdę od mieszkańców naszego powiatu – tłumaczy starosta.

Według polityka, to kolejna próba nagłośnienia problemu. – Trzeba chwytać się różnych sposobów, by dotrzeć opinii publicznej. Poprzez specjalnie przygotowaną piosenkę chcemy powiedzieć chociażby mieszkańcom naszego powiatu, że musimy oddawać ich pieniądze – wyjaśnia starosta legionowski.

bf/r