Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Zwęzili al. Piłsudskiego

Najnowsze


W południe robotnicy zwęzili al. Piłsudskiego - przedłużenie ważnej dla warszawiaków ul. Radzymińskiej - do jednego pasa w obu kierunkach. To kolejny etap remontu Trasy Toruńskiej. Na razie ruch odbywa się płynnie. Kierowcy powinni jednak przygotować się na utrudnienia w godzinach szczytu.

Zła wiadomość jest taka: trzeba będzie zapomnieć o dwóch wewnętrznych pasach ruchu na długości około 50 metrów.

Drogowcy zamknęli je we wtorek o godz. 12.00 tuż pod wiaduktem, w miejscu gdzie Trasa Toruńska przechodzi w al. Piłsudskiego. Do dyspozycji kierowców będzie jedynie po jednym pasie ruchu w obydwu kierunkach.

Dostosowują do standardu ekspresówki

Nie trudno się domyślić, że taka organizacja ruchu będzie oznaczać ogromne korki w godzinach szczytu przy wyjeździe, i wjeździe do Warszawy. Drogowcy tłumaczą jednak, że nie mają wyjścia.

- Taka organizacja ruchu niezbędna jest po to, aby wykonawca mógł wyremontować stary wiadukt i wybudować nowy - informuje Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka stołecznego oddziału GDDKiA.

Utrudnienia związane są z dostsowywaniem Trasy Toruńskiej do wymogów drogi ekspresowej S8. Prace w tym miejscu mają potrwać do końca października.

su/par/mz

Źródło zdjęcia głównego:  | Michał Piech