Zwężają Wisłostradę przy moście Grota-Roweckiego

Warszawa

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plZwęża pasy na Wisłostradzie

Spore utrudnienia czekają w środę od rana kierowców na Wisłostradzie. W okolicach mostu Grota-Roweckiego będą musieli radzić sobie bez dwóch pasów. Na odcinku 200 metrów energetycy będą wymieniać kabel.

- Pasy Wybrzeża Gdyńskiego będą zamykane mniej więcej od godz. 4-5, wtedy też będzie organizowany ruch na tym odcinku – mówi Daniel Moczulski z biura prasowego RWE Polska.

Utrudnienia do 15.

Jak zaznacza, jest to niezbędnę do rozpoczęcia wymiany kabla energetycznego. – Chodzi o kabel zasilający pobliską stację benzynową. Mamy anomalię na sieci, więc staramy się, jak najszybciej to rozwiązać - wyjaśnia Moczulski.

Wyłączone będą dwa wewnętrzne pasy arterii – po jednym w każdym kierunku - na odcinku około 200 metrów. "Na odcinku prac zostanie również ograniczona prędkość do 50 km/h. Miejsce awarii zostanie wygrodzone barierami" – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

"To kwestia bezpieczeństwa"

- Zmiany w organzacji ruchu mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa kierowcom - dodaje Moczulski.

Właściwe prace rozpoczną się ok. godz. 7, a zakończą ok. 15. Później, przynajmniej godzinę, potrwa przywracanie normalnej organizacji ruchu w tym miejscu.

ran//ec