Zwężają Domaniewską. Trzy tygodnie utrudnień

Od poniedziałku zmiany na Domaniewskiej
Od poniedziałku zmiany na Domaniewskiej
Lech Marcinczak/tvnwarszawa.pl
Lech Marcinczak/tvnwarszawa.plOd poniedziałku zmiany na Domaniewskiej

Od poniedziałku remont ulicy Wołoskiej obejmie skrzyżowanie z Domaniewską. Wiąże się to z utrudnieniami dla kierowców, bo zamknięta zostanie jedna z jezdni Domaniewskiej. Zmiany mają wejść w życie o godz. 21.

To kolejny etap remontu na ul. Wołoskiej, który trwa od lutego. Początkowo remont objął skrzyżowanie z Racławicką. Spowodowało to wycofanie tramwajów i wprowadzenie komunikacji zastępczej.

Trzy tygodnie utrudnień

Od poniedziałku 30 marca od godz. 21.00 zamknięta zostanie południowa jezdnia Domaniewskiej przed skrzyżowaniem z Wołoską. Zamknięty ma być wlot od ul. Postępu. Samochody będą jeździły północną jezdnią Domaniewskiej, na której wydzielone zostanie po jednym pasie ruchu w obu kierunkach.

Kierowcy jadący od strony ul. Postępu pojadą przez tymczasowy przejazd na północną jezdnię i tamtędy dojadą do skrzyżowania z Wołoską. Czynne mają zostać wjazdy i wyjazdy ze wszystkich poprzecznych dojazdów do okolicznych budynków. Utrudnienia mają potrwać do 18 kwietnia.

Odwołali zwężenie Woronicza

W związku z poszerzaniem ul. Wołoskiej, w środę wieczorem miała zostać zwężona także ulica Woronicza. Jednak w ostatniej chwili drogowcy odwołali zapowiedziane wcześniej zmiany. - Przyczyną jest konieczność dostosowania programów sygnalizacji świetlnej do planowanych zmian w organizacji ruchu - poinformowała Agata Choińska-Ostrowska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

Nowy termin remontu w tym miejscu jest jeszcze uzgadniany.

Remont Wołoskiej do marca 2016 roku

Ulica Wołoska jest przebudowywana między ul. Racławicką a Konstruktorską. Przebudowane mają zostać skrzyżowania z ulicami Woronicza, Racławicką oraz Odyńca. Powstać mają też chodniki, drogi dla rowerów i zatoki przystankowe. W ramach inwestycji przebudowana zostanie też trasa tramwajowa wraz z pętlą na ul. Woronicza.

Prace zakończą się w marcu 2016 r., ich koszt wyniesie 82 mln zł.

REMONT PRZY SKRZYŻOWANIU Z RACŁAWICKĄ:

Zamknięte torowisko
Zamknięte torowiskoLech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

ep/b

Pozostałe wiadomości