Zwężą Świętokrzyską, zamkną Górczewską

Najnowsze

| Fakty po południuPrace na ul. Świętokrzyskiej w dnaich 20-23 maja fot. tvnwarszawa.pl

Przebudowa magistrali ciepłowniczej na Świętokrzyskiej, frezowanie na ul.: Górczewskiej i Chełmżyńskiej. Przed nami kolejny weekend z remontami i kolejne utrudnienia dla kierowców.

Od dzisiaj od 22.00 zwężona zostanie, do jednego pasa ruchu, ulica Świętokrzyska na odcinku pomiędzy ul. Kubusia Puchatka a ul. Czackiego. Do dyspozycji kierowców będą lewe pasy ruchu. Taka organizacja ruchu potrwa do poniedziałku do godziny 6 rano.

Zwężenie ulicy Świętokrzyskiej to tylko przedsmak ogromnych utrudnień jakie czekają na kierowców od 12 czerwca. To właśnie wtedy ulica zostanie całkowicie zamknięta w związku z budową centralnego odcinka II linii metra.

Górczewska z nową nawierzchnią

W pierwszy weekend czerwca drogowcy zamkną ul. Górczewską w stronę Bemowa. Na odcinku od al. Prymasa Tysiąclecia do ul. Deotymy będą kłaść nową nawierzchnię.

Dodatkowo remontowany będzie fragment ulicy Deotymy pomiędzy ulicą Bielskiego a ul. Górczewską (wraz z fragmentem północnym - w stronę Bemowa, skrzyżowania Deotymy/Górczewska.

Podczas weekendowego frezowania wypróbują nową mieszankę bitumiczną z granulatem gumowym.

Objazd

Kierowcy będą musieli pojechać objazdami. Al. Prymasa Tysiąclecia – ul. Wolską – ul. Redutową – ul. Jana Olbrachta lub al. Prymasa Tysiąclecia – ul. Obozową – ul. Ciołka lub Księcia Janusza.

Zmiany w komunikacji

W związku z frezowaniem ulic Górczewskiej poniższe linie autobusowe pojadą objazdami.

155, N42: w kierunku krańców KAROLIN i OS.GÓRCZEWSKA od skrzyżowania Górczewska/al.Prymasa Tysiąclecia: al.Prymasa Tysiąclecia – Wolska i dalej swoimi trasami;

167: w kierunku krańca CHOMICZÓWKA od skrzyżowania Wolska/Elekcyjna: Wolska – Redutowa – Jana Olbrachta – Górczewska – Ciołka – Newelska – Księcia Janusza – Dywizjonu 303 i dalej swoją trasą; w kierunku krańca SIEKIERKI-SANKTUARIUM od skrzyżowania Obozowa/Ciołka: Ciołka – Górczewska – Elekcyjna i dalej swoją trasą;

171, 190, 501: w kierunku krańców NOWE BEMOWO, OS.GÓRCZEWSKA od skrzyżowania Górczewska/al.Prymasa Tysiąclecia: al.Prymasa Tysiąclecia – Wolska – Redutowa – Jana Olbrachta – Górczewska i dalej swoimi trasami;

507, 523, N43: wkierunku krańców NOWE BEMOWO, STARE BEMOWO i CHOMICZÓWKA od skrzyżowania al.Prymasa Tysiąclecia/Wolska: Wolska – Redutowa – Jana Olbrachta – Górczewska i dalej swoimi trasami;

520: w kierunku krańca ZNANA od skrzyżowania Górczewska/al.Prymasa Tysiąclecia: al.Prymasa Tysiąclecia – Wolska – Redutowa – Jana Olbrachta i dalej swoją trasą.

Chełmżyńska do wymiany

Weekendowym frezowaniem objęta została także ulica Chełmżyńska na odcinku od przejazdu kolejowego do wjazdu do Elektrociepłowni Kawęczyn. Przejazd przez ul. Chełmżyńską (ul. Strażacką na wprost) będzie zwężony do połowy.

Drogowcy wymianę nawierzchni przeprowadzą od dzisiaj od 22.00 do poniedziałku do 4.00.

Czytaj też: Zamieszanie z objazdem Chełmżyńskiej

su/par

Źródło zdjęcia głównego:  | Fakty po południu