Żużlowcy po treningu na Narodowym. Organizatorzy GP odetchnęli z ulgą

Najnowsze


Całonocne żmudne prace nad poprawą stanu toru przyniosły upragniony efekt. W sobotę rano zawodnicy pojawili się na treningu. Wszystko wskazuje na to, że impreza dojdzie do skutku.

Całonocne żmudne prace nad poprawą stanu toru przyniosły upragniony efekt. W sobotę rano zawodnicy pojawili się na treningu. Wszystko wskazuje na to, że impreza dojdzie do skutku.

W piątek zawodników spotkała niemiła niespodzianka. Przygotowywany od poniedziałku tor był grząski i sypki. Szybko tworzyły się na nim dziury i koleiny. Trening przerwano, a niektórzy żużlowcy zagrozili bojkotem imprezy.

- Nikt z nas nie chce się połamać już w kwietniu- oznajmił Krzysztof Kasprzak i razem z większością kolegów postanowił nie wyjeżdżać z parku maszyn.

Nocne prace

Przez całą noc organizatorzy musieli poprawiać tor. Ich praca polegała głównie na jego ubijaniu, polewaniu i utwardzaniu, by ziemia się nie rozsypywała. Szczególną uwagą trzeba będzie jeszcze poświęcić nawierzchni na pierwszym łuku, z którą jest największy problem i widać tam kilka dziur. Żużlowcom poprawiły się jednak humory. - Jest lepiej - powiedział dziennikarzowi NC+ Marcinowi Majewskiemu, Jacek Trojanowski mechanik Taia Woffindena. - Będzie dobrze dorzucił - Greg Hancock

Na zaplanowanej na 9:00 nieobowiązkowej i zamkniętej sesji treningowej pojawili się też m.in Bartłomiej Zmarzlik, Jarosław Hampel, Maciej Janowski, Krzysztof Kasprzak i Tomasz Gollob, który sobotnimi zawodami może pożegnać się z publicznością.

Zgodnie z planem

GP na Stadionie Narodowym ma być wielkim świętem polskiego żużla. Jak dowiedział się portal sport.tvn24.pl w tym momencie nie powinno być już problemu z ich rozegraniem. Zawodu dla kibiców nie będzie. Przypomnijmy, że 53 tysiące wejściówek na imprezę sprzedano w niecałe dwa dni. Wśród szesnastu najlepszych zawodników globu ma wystąpić czterech Polaków: Kasprzak, Jarosław Hampel, Maciej Janowski oraz startujący z "dziką kartą" Gollob.

Start zaplanowano na godzinę 19.00.

Więcej na sport.tvn24.pl

ks/tg