Najnowsze

Żużel, tenis, fitness, kręgle. Lista imprez na Narodowym

Najnowsze

Maciej Wężyk/tvnwarszawa.plStadion Narodowy

Targi, koncerty, turniej tenisa czy Narodowe Centrum Bowlingu - Prezes Narodowego Centrum Sportu Robert Wojtaś na posiedzeniu sejmowej komisji sportu opowiedział o wydarzeniach, które mogłyby odbyć się w przyszłym roku.

Imprez na stadionie odbyło się już sporo, a kolejna jeszcze w tym tygodniu. Na Narodowym będzie finał 34. Maratonu Warszawskiego. Kolejną pewną imprezą jest mecz Polska - Anglia, który odbędzie się 16 października. W listopadzie odbędą się też I Warszawskie Targi Turystyczne. A co dalej? Przedstawiciele NCS o szczegółach mówią niechętnie, argumentując to ciągle toczącymi się rozmowami. Wśród potencjalnych imprez są międzypaństwowy mecz rugby, mecze reprezentacji Polski czy finał Puchar Polski. - Rozmawiamy także z Ekstraklasą o możliwości rozgrywania u nas meczu o Superpuchar Polski. Zorganizujemy także mecz piłki siatkowej, dojdzie prawdopodobnie do rozegrania jednego ze spotkań Ligi Światowej. Myślimy również o przeprowadzeniu pokazowego turnieju tenisa ziemnego - wyjaśniał posłom Robert Wojtaś, prezes Narodowego Centrum Sportu.

I dodał: - Staramy się także o Grand Prix na żużlu. Potwierdziliśmy swoją gotowość i jeśli domkniemy finansowanie, takie zawody przeprowadzimy. Jest jeszcze pomysł, żeby w bieżącym roku zorganizować sportową, motorową imprezę. Wszystko zależy od budżetu.

A może żużel?

Narodowy to jednak nie tylko imprezy sportowe. W przyszłym roku nie zabraknie koncertów. Przedstawiciele NCS są już bliscy podpisania umów na dwa duże koncerty światowych gwiazd. Prawdopodobnie jedną z nich będzie zespół Depeche Mode. Odbędą się także minimum cztery duże targi, m.in. marketingu sportowego. Dotychczas na stadionie oprócz meczów Euro odbyło się kilka innych imprez. Mecze Polska - Portugalia, Legia - Sevilla czy polscy celebryci kontra ukraińskie gwiazdy. Na stadionie zagrała Madonna i Coldplay. Odbyłsię także finał międzynarodowej imprezy Danone Cup oraz dwa mecze futbolu amerykańskiego. W sumie wszystkie eventy zgromadziło blisko milion widzów. Sklep kibica i kręgielnia Tymczasem we wschodniej części poziomu -1, gdzie znajdują się galerie, niebawem zostanie otwarty sklep kibica, a także sztandarowe placówki sieciowych sklepów. Na jednym z poziomów prawdopodbonie powstanie klub fitness Władze NCS rozmawiają o wynajmie biur z kilkoma związkami sportowymi. - Dysponujemy jeszcze dość dużą powierzchnią na poziomie -1. Obecnie prowadzimy zaawansowane rozmowy z Polskim Związkiem Bowlingu i być może zostanie tam utworzone Narodowe Centrum Bowlingu. Jest pełna zgoda odnośnie projektu i usytuowaniu torów bowlingowych. w tej chwili zaczynamy już rozmawiać o komercyjnych szczegółach najmu - zapewniał prezes NCS. bf/roody

Źródło zdjęcia głównego: Maciej Wężyk/tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości