Myślał, że dostanie dodatkowe pieniądze z Unii Europejskiej, padł ofiarą oszusta

Autor:
dg
Źródło:
PAP
Grabowski Foto / Shutterstock82-latek z Żuromina padł ofiarą oszustwa

82-letni mieszkaniec Żuromina został oszukany przez fałszywego urzędnika. Mężczyzna wmówił mu, że jeśli przekaże kwotę co najmniej 10 tysięcy złotych, ta zostanie podwojona i przeznaczona na pochówek właściciela gotówki.

W poniedziałek do żuromińskiej komendy policji zgłosił się oszukany przez nieznaną osobę 82-letni mieszkaniec Żuromina. Emeryt poinformował, że rano do jego mieszkania przyszedł mężczyzna, który podawał się za urzędnika. Oszust przedstawił seniorowi rzekomo nowy, bardzo korzystny projekt unijny.

- Miał być on skierowany do osób starszych posiadających oszczędności nie mniejsze niż 10 tys. złotych, dzięki dofinasowaniu z UE kwota ta miała zostać podwojona i przeznaczona na pochówek właściciela gotówki – przekazał Tomasz Łopiński z Komendy Powiatowej Policji w Żurominie.

Zainteresowany ofertą 82-latek dał się wciągnąć w rozmowę i pokazał nieznanemu mężczyźnie zgromadzone oszczędności. Podczas sporządzania fałszywej dokumentacji senior na chwilę pozostawił rzekomego urzędnika samego. Mężczyzna, wykorzystując chwilę nieuwagi seniora, zabrał 15 tys. zł i szybko wyszedł.

W związku z powtarzającymi się przypadkami oszustw, których ofiarami stają się osoby starsze, samotnie mieszkające i często nazbyt ufne, policja apeluje o ostrożność i rozsądek w kontaktach osobistych lub telefonicznych z nieznajomymi, zwłaszcza w sprawach dotyczących kwestii finansowych.

Przeczytaj również: "Policjant? Wnuczek? A może oszust?". 311 osób straciło w sumie ponad 13 milionów złotych:

Nie daj się złowić na policjanta
Nie daj się złowić na policjanta 2.01| Zadzwonił do 51-latki i powiedział, że jest funkcjonariuszem Centralnego Biura Śledczego Policji. Twierdził, że namierza osobę, która chce ją oszukać. Potrzebuje tylko jej danych do logowania w banku. Podała co chciał. Straciła oszczędności. Lubuska Policja

Autor:dg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Grabowski Foto / Shutterstock

Pozostałe wiadomości