Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

ZTM zmienia trasy autobusów przy Dworcu Wileńskim

Warszawa

fot. PAP/Tomasz Gzell

Jeszcze w poniedziałek po południu Zarząd Transportu Miejskiego niektóre linie skierował na nowe objazdy. W nocy zlikwidowano wysokie krawężniki utrudniające wsiadanie do autobusów na przystanku Dworzec Wileński. Od środy trasę zmieni linia 512.

W związku ze sporymi korkami tworzącymi się szczególnie w popołudniowym szczycie, od poniedziałkowego popołudnia siedem linii: 120, 135, 166, 226, 302, 509 i 517 od skrzyżowania Jagiellońska/Okrzei zostało skierowanych na objazd ulicami: Jagiellońska, Marcinkowskiego do Targowej i dalej do stałych tras.

Zakorkowany dojazd do Świętokrzyskiego

Najbliższy przystanek dla zmienionych linii zlokalizowany jest na ul. Jagiellońskiej za skrzyżowaniem z ul. Okrzei.

Od środy do zmienionych linii dołączą wozy z numerem 512. Zamiast zakorkowanymi Okrzei i Wybrzeżem Szczecińskim do mostu Świętokrzyskiego linia będzie kursowała mostem Śląsko-Dąbrowskim do pl. Bankowego.

93 pojazdy na godzinę

Trasą W-Z będzie kursować aż osiem linii autobusowych: 160, 190, 512, 527, 226, 718, 738 i 805. Na „WuZetce" są też cztery linie tramwajowe: 18, 20, 23 i 26. W sumie, w godzinie szczytu, w każdym kierunku Trasę W-Z od środy będą pokonywać 93 pojazdy komunikacji miejskiej.

Oprócz tego wprowadzono też drobną korektę ustawienia świateł na skrzyżowaniu Jagiellońskiej i al. Solidarności, by ułatwić tramwajom ruch, a także zlikwidowano betonowe krawężniki przy przystanku autobusowym Dworzec Wileński, które utrudniały wejście pasażerom. Jednak zdaniem internautów wciąż w zaproponowanych przez ZTM rozwiązaniach można wiele poprawić.

Pożegnanie z Z1

Od poniedziałku internauci piszą na forum tvnwarszawa.pl o zabranej linii Z1, która była dobrym połączeniem Dworca Wschodniego z pl. Bankowym. Jednak ZTM o powrocie dawnej linii nie myśli. – Uruchomiliśmy linię 226, która spełnia podobną funkcję co Z1, do tego kursuje częściej. Nie możemy utrzymać dwóch linii, bo nie starczy nam autobusów – mówi Andrzej Skwarek, rzecznik ZTM.

mjc//ec