ZTM radzi, jak wydostać się z Pragi

Warszawa

fot

Po zamknięciu Targowej i pl. Wileńskiego ogromne problemy komunikacyjne mają mieszkańcy prawobrzeżnej Warszawy. Zarząd Transportu Miejskiego przygotował miniporadnik dla pasażerów komunkacji.

Warszawiacy już w poniedziałek odczuli utrudnienia związane z budową II linii metra. Zdezorientowani pasażerowie szukali swojego autobusu albo tramawaju.

Urzędnicy postanowili ułatwić im życie - dla mieszkańców prawobrzeżnej Warszawy przygotowali poradnik, w którym wyjaśniają jak najszybciej dojechać m.in. do centrum miasta z różnych rejonów Pragi.

SZMULKI

Ze Szmulek można wyjechać liniami autobusowymi 170 i 338, jadącymi w kierunku Dworca Wileńskiego i Nowej Pragi- pisze ZTM. Z nich można się przesiąść przy Dworcu Wileńskim do tramwajów nr 18, 20, 23 i 26, jadących bezpośrednio na Wolę i do centrum Warszawy. Dodatkowo ul. Ząbkowską kursują linie 138 (zapewniająca dojazd do ronda Waszyngtona i mostem Łazienkowskim na Mokotów) i 140 (zapewniająca dojazd do Dworca Wschodniego) - przypominaja urzędnicy.

Po zmianie organizaji ruchu, korki na dobre zagościły na Ząbkowskej, ale i na to ZTM ma radę: trzeba dojśc do ulicy Kijowskiej i Kawęczyńskiej - tam czekają tramwaje. - Często kursująca (w szczycie co 5 minut) linia tramwajowa 3 zapewnia wygodny dojazd do Dworca Wschodniego i al. Zielenieckiej, gdzie można przesiąść się do autobusów kursujących m.in. do centrum - czytamy w komunikacie ZTM.

ZTM przypomina również o pociągach Kolei Mazowieckich i SKM odjeżdżających z Dworca Wschodniego do centrum co kilka minut. Utrudnień należy się spodziewać też na ulicy Okrzei, dlatego część linii została skierowana od Dworca Wileńskiego ul. Jagiellońską na wprost do ul. Marcinkowskiego i dalej do Targowej.

BRÓDNO

Podstawowy dojazd do centrum to tramwaje linii nr 1 i 28 dowożące pasażerów do stacji metra Dworzec Gdański. - Dodatkowo kursująca bezpośrednio do centrum miasta linia 4 została skierowana na most Gdański, by ominąć obszar objęty utrudnieniami. Dojazd do Dworca Wileńskiego, centrum Pragi oraz na Stare Miasto i dalej na Wolę zapewnia często kursująca linia 26 - przypomina ZTM.

Dojazdy do linii tramwajowej ze wschodniej części osiedla zapewniają często kursujące autobusy: 112, 114, 118 i 145, a także 126, 156 i 732.

KAMIONEK

Z Grochowskiej pasażerowie mogą doejchać do centrum linią 22, a w kierunku pl. Bankowego kursuje autobus 226. ZTM zachęca jednak, do korzystania z pociągów zatrzymujących się na Dworcu Wschodnim. - Do Dworca Wschodniego można dojechać z ul. Grochowskiej często kursującą linią tramwajową 3. Z północnej części osiedla jeżdżą dodatkowo autobusy 115, 123 i 315 - tłumaczą urzędnicy.

ZTM/ran