Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

ZTM pyta, czy Targówek będzie korzystać z metra

Warszawa

Maciej Wężyk, tvnwarszawa.plZTM pyta o II linię metra

Jakie są oczekiwania mieszkańców Targówka w związku z komunikacją miejską? Czy zamierzają korzystać z II linii metra, gdy ta dotrze na dworzec Wileński? Odpowiedzi na te pytania mają przynieść badania, które zamówił właśnie Zarząd Transportu Miejskiego.

Na stronie internetowej ZTM znaleźć można ogłoszenie, a w nim - szczegółowy kwestionariusz. Co chcą wiedzieć urzędnicy? Mieszkańców Targówka zapytają m.in. o to, z jakiego środka komunikacji korzystają i dlaczego ich wybór pada właśnie na ten. Są też pytania dotyczące ważnych punktów przesiadkowych - dworców Wileńskiego i Wschodniego, a także nowego, powstającego przy osiedlu Wilno, oraz kursowania pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej.

Kolejny blok dotyczy mostów - tego, które wybierają mieszkańcy dzielnicy, czy wolą Gdański od Śląsko-Dąbrowskiego, i czy wiedzą, że na tym drugim funkcjonuje wspólny pas dla autobusów i tramwajów. Jest też pytanie o wpływ na ruch buspasa wytyczonego wzdłuż Radzymińskiej.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY ANKIETY [PDF]

Badanie w formie wywiadów bezpośrednich w mieszkaniach respondentów będzie prowadzone w dwóch etapach, między 15 października, a 23 listopada. Przetarg wygrała firma Indicator, która zaproponowała najniższą cenę.

roody//ec