ZTM pyta, czy Targówek będzie korzystać z metra

Warszawa

Maciej Wężyk, tvnwarszawa.plZTM pyta o II linię metra

Jakie są oczekiwania mieszkańców Targówka w związku z komunikacją miejską? Czy zamierzają korzystać z II linii metra, gdy ta dotrze na dworzec Wileński? Odpowiedzi na te pytania mają przynieść badania, które zamówił właśnie Zarząd Transportu Miejskiego.

Na stronie internetowej ZTM znaleźć można ogłoszenie, a w nim - szczegółowy kwestionariusz. Co chcą wiedzieć urzędnicy? Mieszkańców Targówka zapytają m.in. o to, z jakiego środka komunikacji korzystają i dlaczego ich wybór pada właśnie na ten. Są też pytania dotyczące ważnych punktów przesiadkowych - dworców Wileńskiego i Wschodniego, a także nowego, powstającego przy osiedlu Wilno, oraz kursowania pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej.

Kolejny blok dotyczy mostów - tego, które wybierają mieszkańcy dzielnicy, czy wolą Gdański od Śląsko-Dąbrowskiego, i czy wiedzą, że na tym drugim funkcjonuje wspólny pas dla autobusów i tramwajów. Jest też pytanie o wpływ na ruch buspasa wytyczonego wzdłuż Radzymińskiej.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY ANKIETY [PDF]

Badanie w formie wywiadów bezpośrednich w mieszkaniach respondentów będzie prowadzone w dwóch etapach, między 15 października, a 23 listopada. Przetarg wygrała firma Indicator, która zaproponowała najniższą cenę.

roody//ec