Przygotuj się na:

ZMIANY I UTRUDNIENIA NA GÓRCZEWSKIEJ

Od nocy z 31 maja na 1 czerwca ruch w obu kierunkach będzie odbywał się jezdnią w kierunku centrum.

  ZTM pyta, czy Targówek będzie korzystać z metra

  Najnowsze

  Maciej Wężyk, tvnwarszawa.plZTM pyta o II linię metra

  Jakie są oczekiwania mieszkańców Targówka w związku z komunikacją miejską? Czy zamierzają korzystać z II linii metra, gdy ta dotrze na dworzec Wileński? Odpowiedzi na te pytania mają przynieść badania, które zamówił właśnie Zarząd Transportu Miejskiego.

  Na stronie internetowej ZTM znaleźć można ogłoszenie, a w nim - szczegółowy kwestionariusz. Co chcą wiedzieć urzędnicy? Mieszkańców Targówka zapytają m.in. o to, z jakiego środka komunikacji korzystają i dlaczego ich wybór pada właśnie na ten. Są też pytania dotyczące ważnych punktów przesiadkowych - dworców Wileńskiego i Wschodniego, a także nowego, powstającego przy osiedlu Wilno, oraz kursowania pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej.

  Kolejny blok dotyczy mostów - tego, które wybierają mieszkańcy dzielnicy, czy wolą Gdański od Śląsko-Dąbrowskiego, i czy wiedzą, że na tym drugim funkcjonuje wspólny pas dla autobusów i tramwajów. Jest też pytanie o wpływ na ruch buspasa wytyczonego wzdłuż Radzymińskiej.

  SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY ANKIETY [PDF]

  Badanie w formie wywiadów bezpośrednich w mieszkaniach respondentów będzie prowadzone w dwóch etapach, między 15 października, a 23 listopada. Przetarg wygrała firma Indicator, która zaproponowała najniższą cenę.

  roody//ec

  Źródło zdjęcia głównego: Maciej Wężyk, tvnwarszawa.pl