Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

ZTM przypomina: "Nie daj się zrobić w jajo"

Warszawa

ZTMAkcja "Nie daj się zrobić w jajo"

Zbliżające się święta to czas żniw dla kieszonkowców – ostrzega Zarząd Transportu Miejskiego. Dlatego wspólnie z policją prowadzi akcję społeczno-edukacyjną dla pasażerów. Patronat nad nią objął portal tvnwarszawa.pl.

Przed świętami kradzieże kieszonkowe to zmora. Strzec muszą się także pasażerowie komunikacji miejskiej. Złodzieje korzystają z tłoku na dworcach, peronach czy przystankach. Nieświadomi warszawiacy tracą w ten sposób pieniądze, karty bankowe i dokumenty.

Nieumundurowani wywiadowcy

Stąd pomysł na akcję społeczną "Nie daj się zrobić w jajo", która ma ostrzegać przed kradzieżami. Właśnie ruszyła jej kolejna edycja. ZTM wraz z Komendą Stołeczną Policji przypominają, że w okresie przedświątecznych zakupów trzeba zachować wyjątkową ostrożność. Do 6 kwietnia będą o tym przypominać plakaty z napisem "Nie daj się zrobić w jajo". Będzie można je zobaczyć w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM, w gablotach na stacjach metra oraz w wybranych pojazdach komunikacji miejskiej. Na ekranach LCD umieszczonych w taborze będzie można także zobaczyć spoty informacyjne.

W akcji uczestniczą również policjanci prewencji i nieumundurowani wywiadowcy, którzy będą podróżować w pojazdach komunikacji miejskiej oraz pojawią się też tam, gdzie swoich ofiar mogą szukać złodzieje.

Zachowaj ostrożność

Zarząd Transportu Miejskiego przypomina także kilka prostych zasad, których przestrzeganie utrudni działanie złodziejom. 1. Torebkę zawsze trzymaj zamkniętą przed sobą.2. Nie pokazuj zawartości portfela.3. Noś przy sobie tylko niezbędną gotówkę.4. Nie noś portfela w tylnych kieszeniach spodni.5. Nie noś portfela w zewnętrznych kieszeniach ubrania.

Rzecznik ZTM o akcji:

ran/r

ZTM o akcji "Nie daj się zrobić w jajo"
Mateusz Szmelter /tvnwarszawa.pl