ZTM poucza: "Obywatelu, powstań"

Warszawa

Ztm.waw.plObywatelu, powstań!

Pod takim hasłem ruszyła trzecia odsłona kampanii ZTM "Pomyśl o innych, nie jesteś tu sam". Plakaty pasażerowie będą mogli zobaczyć w 1200 pojazdach komunikacji miejskiej. Tym razem będą dotyczyły osób, które muszą podróżować komunikacją miejską na siedząco.

W pierwszej odsłonie akcji ZTM uczył pasażerów by nie zastawiali wejścia do komunikacji miejskiej. W drugiej namawiał, by ci nie słuchali głośno muzyki, bo mogą przeszkadzać innym podróżującym. Teraz chce namawiać, by częściej ustępowali miejsca seniorom, osobom niepełnosprawnym czy kobietom w ciąży.

- To od nas zależy, czy ustąpimy miejsca kobiecie w ciąży, starszej osobie czy młodemu człowiekowi z nogą w gipsie. Niestety, w codziennym rytmie życia, wielu pasażerów, zapomina o tym lub często nie dostrzega problemu. Są i tacy pasażerowie, którzy świadomie wybierają swoją wygodę i nie pomagają. Chcemy to zmienić – informuje ZTM.

Pomyśl o innych, nie jesteś sam!

Właśnie dlatego od 25 października, w prawie 1200 pojazdach komunikacji miejskiej pojawią się plakaty przedstawiającą młodego człowieka, który nie ustępuje miejsca pasażerce z nogą w gipsie.

Oprócz zdjęcia jest również napis:

Krzesło towarzyszy człowiekowi niemal od zarania dziejów. Najstarszymi meblami są kamienne regały/ołtarze pochodzące z osiedla Skara Brae na Orkadach w Wielkiej Brytanii (3100-2500 p.n.e.). Pierwsze krzesła również pochodzą z neolitu. Były to siedziska o trzech lub czterech nogach. Czasy komunikacji miejskiej z plastikowymi czy drewnianymi niewyprofilowanymi twardymi siedzeniami lub wypełnionymi gąbką i skajem na szczęście odchodzą do lamusa. Osoby starsze, o kulach, w ciąży będą zawsze. Rozejrzyj się, czy takich osób nie ma wokół i... powstań. Pomyśl o innych, nie jesteś tu sam.

Zdjęcie jest podobne go tego jakie było wykorzystane w poprzednich kampaniach „Obywatelu, nie stój murem” oraz „Obywatelu, to nie dyskoteka”. Trzecia kampania potrwa do 2 listopada.

PLAKATY Z POPRZEDNICH KAMPANII:

Obywatelu, nie stój murem!
Ztm.waw.pl
To nie dyskotek!
Ztm.waw.pl

lata/roody