ZTM: ponad 205 tys. osób odebrało już Kartę Warszawiaka

Najnowsze


Wydano już ponad 205 tys. hologramów uprawniających do korzystania z przywilejów, jakie daje Karta warszawiaka - poinformował warszawski Zarząd Transportu Miejskiego. Na mieszkańców czeka prawie 83 tys. hologramów gotowych do odbioru.

Jak poinformował rzecznik ZTM Igor Krajnow od początku wdrażania Karty Warszawiaka (czyli od 3 grudnia 2013 r.) złożonych zostało prawie 290 tys. wniosków o wydanie hologramu Karty Warszawiaka (lub o wyrobienie karty z hologramem). Prawie połowa zgłoszeń wpłynęła drogą elektroniczną, pozostałe zostały złożone w Punktach Obsługi Pasażerów prowadzonych przez ZTM oraz Wydziałach Obsługi Mieszkańców przy urzędach dzielnic.

83 tysiące do odbioru

Gotowych do odbioru jest blisko 83 tys. kart. Urzędnicy rozpatrują ok. 2 tys. wniosków.

Posiadacze kart, oprócz zniżek na bilety komunikacji miejskiej, mogą korzystać również z ulg w placówkach kulturalnych i sportowych, oraz specjalnych zniżek i preferencji przyznanych przez podmioty gospodarcze. Aktualny katalog ofert znajduje się na stronie karta.um.warszawa.pl/katalog.

Warunkiem otrzymania karty jest zamieszkiwanie w Warszawie i rozliczanie podatku PIT w jednym ze stołecznych urzędów skarbowych. Nie jest brane pod uwagę miejsce zameldowania, czyli adres w dowodzie osobistym.

Szczegółowe informacje na temat cen i warunków korzystania z kart są dostępne na stronie internetowej ztm.waw.pl oraz pod numerem telefonu 19115.

O KARCIE WARSZAWIAKA MÓWI DYREKTOR ZTM:

PAP/ran

Wiesław Witek, dyrektor ZTMTomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl