ZTM pomaga kolejarzom Przesiadka do autobusu

Warszawa

| Fakty po południufot. tvnwarszawa.pl

Awaria zasilania na dworcach - bilety kolejowe honorowane w komunikacji miejskiej.

- Do czasu usunięcia awarii, bilety wszystkich przewoźników kolejowych są honorowane w pojazdach komunikacji miejskiej na odcinku Warszawa Zachodnia - Warszawa Wschodnia -informuje Andrzej Skwarek, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego. Na dworcach Warszawa Centralna i Warszawa Śródmieście pociągi wahadłowe kursują na skróconej trasie od Dworca Zachodniego do stacji Warszawa Ochota - dodaje.

Na stacji metra Centrum ZTM opuścił bramki, żeby pasażerowie mogli wejść za darmo.

Awaria prądu

Po godz. 10.00 doszło do poważnej awarii prądu. Zasilania nie ma na Dworcu Centralnym i Śródmieście. Na dworcach zapanowała ciemność. Nie jeździły pociągi, nie działały kasy. Ludzie utknęli w pociągach, które zostały zatrzymane w tunelach.

Przed godziną 12.00 udało się usunąć część awarii. Po 12.00 wróciło zasilanie i przed 13.00 pasażerowie mogli wrócić pociągów. Składy ruszyły.

Usuwanie skutków awarii trwało około dwóch godzin. Co się zepsuło? - Była awaria w urządzeniach na zewnątrz dworca. Sieć trakcyjna działała. Nie działały za to urządzenia sterujące - mówił dla tvnwarszawa.pl Łukasz Kurpiewski.

as/mz