Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

ZTM podpowiada pasażerom "W autobusach są miejsca"

Warszawa

Lech Marcinczak /tvnwarszawa.plTłok na placu Bankowym

- Nie jedźcie do końca linii, aż do Bankowego. Przesiądźcie się wcześniej albo przed Ratuszem wsiądźcie do autobusu. Unikniecie tłoku - ZTM obserwuje to co dzieje się na stacji Ratusz Arsenał i podpowiada pasażerom jak wygodniej ominąć zamkniętą Świętokrzyską.

Dojechać do Bankowego i przesiąść się na tramwaj - to chyba pierwsza rzecz, która przychodzi do głowy, gdy zastanwiamy się, jak ominąć zamkniętą Świętokrzyską. Takie rozwiązanie wybiera więc najwięcej osób.

Tłum ludzi wylewa się ze stacji Ratusz Arsenał, na której metro z Bielan tymczasowo kończy bieg, i próbuje dostać do centrum. Chociaż składy tramwajowe podjeżdżają co kilkadziesiąt sekund, pasażerowie jadą w ścisku, o czym informujemy od rana. Dyrektor ZTM proponuje pasażerom: korzystajcie też z autobusów.

"W autobusach są miejsca"

Te zatrzymują się po drugiej stronie ulicy. - Trasy wszystkich autobusów kończących dotychczas bieg na pl. Bankowym, zostały przedłużone do Rotundy. Jeśli więc ktoś ma problem z przesiadką z metra do tramwaju, to może skorzystać z autobusów, w których jest spora rezerwa miejsc – sugeruje w rozmowie z tvnwarszawa.pl Leszek Ruta, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego.

Jeszcze wygodniejsze powinny okazać się np. przesiadki na placu Wilsona. Z Białołęki można dojechać tam autobusami E-4 i E-8.

Jak jechać z konkretnych dzielnic: zobacz poradnik ZTM.

TAK BYŁO RANO W ŚRODĘ NA BANKOWYM:

Tłok na placu Bankowym
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
Utrudnienia w metrze
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

DODATKOWA LINIA TRAMWAJOWA W AL. JANA PAWŁA II

Jak ogłosił na swoim facebookowym profilu Zarząd Transportu Miejskiego, w związku z utrudnieniami w metrze w al. Jana Pawła II pojawi się dodatkowa linia tramwajowa.

Niedługo później rzecznik ZTM Igor Krajnow poinformował, że będzie to tramwaj numer 46. Zaczął kursować o 15.00 w środę. Będzie jeździć w dni powszednie – w godz. 5.00-20.00 oraz w soboty w godz. 7.00-17.00 na trasie: PIASKI - Broniewskiego - al. Jana Pawła II - Chałubińskiego - al. Niepodległości - Rakowiecka – KIELECKA.

Jak często? Co 7,5 do 10 minut w szczycie i co 15 minut poza szczytem. - Będzie w stanie w ciągu godziny, w jednym kierunku przewieźć nawet ok. 1,5 tys. osób - podaje Krajnow. - Decyzja o uruchomieniu linii zapadła po porannych obserwacjach sytuacji komunikacyjnej na mieście - dodaje.

Czytaj więcej na temat utrudnień w metrze.

mjc/mz