Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

ZTM nie chce wojny z Wołominem: "Jesteśmy otwarci na rozmowy"

Warszawa

ZTMKonflikt o wspólny bilet

Wciąż jest nadzieja na utrzymanie wspólnego biletu do Wołomina? - ZTM jest otwarty na rozmowy, by znaleźć rozwiązanie zaakceptowane przez obie strony - twierdzi rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

Bój o porozumienie w sprawie wspólnego biletu ZTM w pociągach Kolei Mazowieckich na linii wołomińskiej wciąż trwa. Mieszkańcy Wołomina i okolic mieli dogodne połączenie z Warszawą, ale w grudniu ubiegłego roku ZTM porozumienie wypowiedział. Urzędnicy z powiatu wołomińskiego poinformowali, że trzymiesięczne wypowiedzenie było "nieskuteczne" i "jeśli już, to porozumienie o wspólnym bilecie powinno wygasnąć 31 grudnia 2013 roku"

CZYTAJ WIĘCEJ O KŁÓTNI O OKRES WYPOWIEDZENIA

ZTM ma inne zdanie na ten temat, jednak nie chce toczyć sporu kosztem pasażerów.

- Nie chcemy wojny urzędników kosztem pasażerów. ZTM jest otwarty na rozmowy, aby znaleźć rozwiązanie zaakceptowane przez obie strony – informuje Igor Krajnow, rzecznik ZTM.

Cel? Ujednolicenie

Twierdzi też, że Zarząd Transportu Miejskiego miał prawo wypowiedzieć porozumienie w sprawie wspólnego biletu, a starostwo powiatu wołomińskiego w korespondencji z ZTM, uznało to wypowiedzenie.

- Wzrost kosztów, jakie powiat wołomiński miałoby ponosić w ramach Wspólnego Biletu jest związany m.in. z tym, że ZTM od lat dąży do ujednolicenia zasad w rozliczeniach ze wszystkimi samorządami. Zgodnie z planami, w przypadku wszystkich samorządów będzie obowiązywał 40 – proc. poziom dofinansowania kosztów funkcjonowania Wspólnego Biletu na terenie samorządów – podkreśla rzecznik ZTM

lata/roody