ZTM: mniej linii przyspieszonych na Trasie Łazienkowskiej

Warszawa

| Fakty TVNfot. TVN Warszawa

- Na Trasie Łazienkowskiej nie każda linia przyspieszona zatrzymuje się na tym samym przystanku. To jest skomplikowany układ, dlatego będziemy to porządkować - zapowiedział na antenie TVN Warszawa Dobiesław Kadloff, kierownik sekcji marszrutyzacji ZTM.

- Chcielibyśmy aby linie zwykłe zatrzymywały się na wszystkich przystankach na Trasie Łazienkowskiej i kursowały bardzo często - mówił w "Miejskim Reporterze" Kadlof.

Ta zapowiedź już jest wprowadzana w życie: linia 182 kursuje co 4 minuty w porannym szczycie. Plany zwiększenia częstotliwości kursowania linii zwykłych z pewnością ucieszą pasażerów, mniej zadowoleni będą z zapowiedzi likwidacji niektórych przyspieszonych autobusów.

- Chcielibyśmy aby linii przyspieszonych było mniej i aby te, które pozostaną, zatrzymywały się rzadziej - uściśla Kadloff i dodaje, że bardzo często ZTM dostaje prośby od pasażerów, którzy proszą aby linie przyspieszone miały mniej przystanków. – Tak było ostatnio w przypadku autobusu 523 - wspomina kierownik marszrutyzacji.

Zmiany w kursowaniu autobusów południowej Warszawy

Przedstwieciele ZTM-u wyjaśniali widzom TVN Warszawa, dlaczego w ostatnichbtygodniach tak wiele autobusów na Mokotowie i Wialnowie zminiło trasy. – Miasto się cały czas zmienia więc nie może być tak, że układ komunikacyjny jest stały, skostniały - informuje Dobiesław Kadloff. - Cały czas prowadzimy badania, obserwujemy i widzimy co należy zmienić - dodaje.

- Czym się państwo kierujecie dokonując zmian numerów linii? Np. parę lat temu było 144, 122 , a teraz 222 a co będzie za pół roku?- pytał Paweł z Mokotowa.

- Trudno żeby trasa, która przebiega inaczej miała ten sam numer. Natomiast są takie przypadki, że po latach linia pojawia się w kształcie zbliżonym jaki miała kilka lat wcześniej i jeżeli jest taka możliwość dążymy do tego aby ten numer powrócił - odpowiedział pracownik ZTM.

Kazimierz z Mokotowa pytał dlaczego autobus 195 w porannym szczycie ma tzw. Dziurę tzn. nie jeździ między 7:20 a 8:40. – Spróbujemy to poprawić –obiecali urzędnicy ZTM-u.

Likwidacja 117 - likwidacja?

Widzowie pytali również czy linia 117 czy będzie likwidowana? - Faktycznie była propozycja całkowitej likwidacji linii, na ten moment nie ma decyzji. Ale nie wykluczamy zmiany trasy podsumował Dobiesław Kadloff.

fot. TVN Warszawa
| Fakty TVN

ec/par