Zrobili sobie parking na zamkniętej ulicy, nie wiedzieli, że ją otworzą

Warszawa

Marcin Gula/ tvnwarszawa.plZaparkowane auta na nowym odcinku al. KEN

Kilku kierowców zaparkowało auta na nieczynnym odcinku al. KEN. Pod ich nieobecność drogowcy oddali do użytku nowy przejazd. Pozostawione samochody przez kilka godzin blokowały pasy ruchu.

Jak relacjonował Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl zaparkowane auta utrudniały jazdę w rejonie ulicy Bukowińskiej. – Na przykład jedno z nich zaparkowało na skrajnie lewym pasie, inny pojazd stoi na lewoskręcie – wyliczał reporter.

Zanim oddano do użytku nowy odcinek al. KEN, w czasie prac wykończeniowych parkowały tam samochody. Fragment ulicy otwarto we wtorek przed godziną 14. Nie wszyscy kierowcy swoje pojazdy usunęli.

Po godzinie 16:00 zaparkowanych było tam pięć aut. Straż miejska próbowała ustalić właścicieli. – Cztery z nich miały rejestracje spoza Warszawy, co trochę komplikowało ustalenie właścicieli – powiedziała Monika Niżniak, rzeczniczka prasowa straży miejskiej. Po godzinie 17:00 odnaleźli się właściciele i odjechali swoimi autami.

Jak dodała Niżniak, na wysokości Bukowińskiej 8, sześć aut zaparkowało za zakazem zatrzymywania się. - Kierowcy dostali wezwanie na komendę. Po złożeniu przez nich wyjaśnień zostanie podjęta decyzja o nałożeniu mandatu lub pouczeniu - poinformowała rzeczniczka.

I dodała: - W najbliższych dniach zwiększymy liczbę patroli w tym rejonie.

Inwestycja kosztowała 20 mln zł

Nową drogę zbudowała dzielnica Mokotów. Prowadzi ona od al. Wilanowskiej do Domaniewskiej i nią dalej do ul. Puławskiej i al. Niepodległości.

Ulica Domaniewska została poszerzona do dwóch jezdni po dwa pasy ruchu na kilkusetmetrowym odcinku, konieczna była także przebudowa skrzyżowań z al. Niepodległości i ul. Puławską. Wybudowana została droga rowerowa, chodniki, oświetlenie, sygnalizacje świetlne. Pozostały jeszcze roboty wykończeniowe ale nie będą one kolidowały z ruchem drogowym, dlatego można było ulicę już otworzyć. Inwestycja kosztowała ok. 20 mln zł.

Nowa ulica jest przedłużeniem al. Komisji Edukacji Narodowej – można teraz dojechać nią z Kabat aż do al. Niepodległości. To ostatni etap budowy tej arterii – ursynowskie odcinki powstawały etapami od 2002 r. Połączenie z Mokotowem – z mostem nad Potokiem Służewieckim - otwarto w 2011 r.

Nowa część al. KEN
Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl

bf//ec