Najnowsze

Zrób swoją kliszę z Powstania

Najnowsze


Rusza 6. edycja fotograficznej gry miejskiej "Twoja Klisza z Powstania", która odbędzie się w ramach obchodów 68. rocznicy Powstania Warszawskiego. Tym razem motywem przewodnim są "Morowe Panny". Start 4 sierpnia w samo południe na warszawskiej Woli.

Ta wyjątkowa gra miejska jest gratką dla pasjonatów starej Warszawy, ludzi mających w sobie zmysł odkrywcy, interesujących się historią i fotografią. Tegoroczna edycja inspirowana jest losami kobiet w czasie Powstania Warszawskiego i ma pokazać różne role, jakie wtedy pełniły: żołnierek, ale także kucharek, sanitariuszek, łączniczek, matek i babć, sióstr i żon, narzeczonych i wdów.

Różne role kobiet

"Morowe Panny" nie tylko walczyły na froncie, ale często odgruzowywały zasypanych, zdobywały jedzenie pod ostrzałem, mleko dla dzieci, opatrywały rannych, czy produkowały granaty.

W tym roku uczestnicy konkursu będą szukać kobiet i śledzić ich losy na Woli – dzielnicy najbardziej doświadczonej przez terror i zbrodnie ludobójstwa. Zamiast fotografii inspiracją dla uczestników mają być stop-klatki z komiksów o Powstaniu Warszawskim, zwłaszcza z tomu "Morowe Panny".

Start 4 sierpnia na Woli

- Dzięki fotografii i klatce z komiksu jesteśmy w stanie ulec złudzeniu, że przedstawiony obiekt jest żywy, czasem bardziej realny niż sceneria wokół nas. To zaproszenie do wejścia w stop-klatki, w których wykreujemy dla was iluzję uczestnictwa w tamtych ważnych wydarzeniach, gdzie "Morowe panny" będą nie mniej realne niż wy sami - zachęcają organizatorzy.

Celem gry jest pokonanie trasy oraz wykonanie dokumentacji fotograficznej wydarzeń i przesłanie zdjęcia za pośrednictwem www.tvnwarszawa.pl. W tym roku po raz organizatora zaprasza do udziału, także fanów fotografii stereoskopowej. Na autorów najciekawszych zdjęć czekają nagrody.

Start zabawy 4 sierpnia w samo południe na warszawskiej Woli. Wskazówka, gdzie dokładne jest miejsce startu zostanie udostępniona graczom, którzy zarejestrują się na stronie www.klisza.1944.pl. W grze może wziąć udział do 350 osób. Miejsca jeszcze są.

TAK RELACJONOWALIŚMY "TWOJĄ KLISZĘ" W UBIEGŁYM ROKU

lata/b

Źródło zdjęcia głównego: Julia Sielicka-Jastrzębska, MPW

Pozostałe wiadomości