Żoliborz szuka miejsc na parkingi

Warszawa

| twitter.com/acmilanfot. zoliborz.org.pl

Władze Żoliborza chcą tworzyć nowe miejsca parkingowe. Gdzie? O to urzędnicy pytają mieszkańców. Przygotowali krótką ankietę i czekają na odzew.

- Brak miejsc parkingowych w niektórych rejonach Żoliborza to powszechna bolączka - przyznaje Andrzej Kawka, rzecznik dzielnicy. Dlatego burmistrz Krzysztof Bugla proponuje mieszkańcom udział w ankiecie - "Poszukajmy nowych miejsc parkingowych".

A może ograniczyć postój?

Liczy, że mieszkańcy wskażą tereny, które bez większych problemów można zmienić na miejsca postojowe. - Trzeba będzie oczywiście zweryfikować propozycje mieszkańców. Tam, gdzie będzie to możliwe, będziemy wprowadzali pomysły w życie - mówi Kawka.

To nie jedyna kwestia, której dotyczy ankieta. Urzędnicy chcą wiedzieć, w jakich rejonach Żoliborza kierowcy mają największe problemy z parkowaniem samochodów. Zależy im również na opinii osób, którym zaparkowane auta przeszkadzają. W ankiecie pytają o miejsca, gdzie można wprowadzić ograniczenie w postoju.

Urna czeka

Swoje propozycje można wysyłać na adres: urzad@zoliborz.org.pl. W urzędzie dzielnicy są również ulotki z pytaniami i urna, do której wypełnione ankiety można wrzucać. Informacje na temat konsultacji można znaleźć tu.

MASZ PROBLEM Z PARKOWANIEM NA ŻOLIBORZU? PRZESZKADZAJĄ CI STOJĄCE SAMOCHODY?

PODZIEL SIĘ SWOJĄ OPINIĄ NA FORUM. PRZEŚLIJ ZDJĘCIE NA WARSZAWA@TVN.PL

ran