Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Zodiak z pozwoleniem na budowę

Warszawa

SARPWarszawski Pawilon Architektury Zodiak (wstępna koncepcja)

Warszawski Pawilon Architektury "Zodiak" dostał pozwolenie na budowę – poinformował oddział warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich. Budowa ma ruszyć w przyszłym roku.

Zmiana w tej części ściany wschodniej to wspólne przedsięwzięcie warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP oraz ratusza.

We wtorek na swojej stronie internetowej SARP poinformował, że prace przy modernizacji pawilonu mają ruszyć w przyszłym roku.

O architekturze i gospodarce

O planach modernizacji pawilonu pisaliśmy już w zeszłym roku. Metamorfoza czeka także sam placyk przed budynkiem, na którym pojawi się na nim m.in. kurtyna wodna.

W nowym Zodiaku mieścić się za to będą centrum dyskusji o mieście, kawiarnia i biura architektów.

Jak informuje OW SARP, parter ma mieć głównie charakter wystawienniczy. Stowarzyszenie planuje stworzyć tam punkt, w którym prezentowane i dyskutowane będą architektoniczne i urbanistyczne propozycje dla miasta. Zagospodarowaniem piętra ma za to zająć się miasto, które chce urządzić tam interaktywną przestrzeń promującą potencjał gospodarczy Warszawy.

Czytaj więcej o tym projekcie

Otoczenie Zodiaka jest obecnie zaniedbane
Mateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl

jk/r