Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Zobaczył antyterrorystów, nagi wyskoczył przez okno

Warszawa

nagranie z monitoringu / TVN24Desperacka próba ucieczki

Nietypowa próba ucieczki podczas akcji zatrzymania osób podejrzewanych o handel narkotykami. Gdy antyterroryści wchodzili do budynku, z wyższej kondygnacji spadł całkiem nagi mężczyzna. Zuchwała akcja zakończyła się dla niego w szpitalu.

W poniedziałek policjanci zatrzymali 16 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie handlującej narkotykami. Jak informuje Komenda Stołeczna Policji, w tym samym czasie 115 policjantów przeszukało 34 miejsca w Warszawie i okolicach.

Podczas jednego z takich przeszukań w powiecie wołomińskim mężczyzna próbował wymknąć się policjantom.

"Próbował wyskoczyć przez okno"

Sytuację zarejestrowała kamera monitoringu. Na nagraniu widać, jak funkcjonariusze wchodzą do budynku. Gdy ostatni z nich jest już na progu, z góry spada nagi mężczyzna.

- Próbował wyskoczyć przez okno. Ostatecznie skończyło się to dla niego dużym szczęściem. Jeden z policjantów był ratownikiem, który udzielił mu niezbędnej pomocy. Finalnie zostało też wezwane pogotowie ratunkowe. Ten mężczyzna został przewieziony do szpitala i tam pozostaje - informuje Sylwester Marczak, rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

Szpital nie uchroni go jednak od odpowiedzialności karnej. Według policji może mieć na koncie przestępstwa związane z obrotem narkotykami na dużą skalę.

- Jest on jedną z osób podejrzanych o przestępczość narkotykową. Mówimy tutaj o dużych ilościach kokainy. Istniało też prawdopodobieństwo, że w swoim miejscu zamieszkania może mieć niebezpieczne przedmioty i broń. To powodowało konieczność udziału w tej akcji policjantów Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji - wyjaśnia Marczak.

kk/b