Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Zobacz z bliska boeinga po awaryjnym lądowaniu

Warszawa

fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot

Tak wygląda samolot boeing 767, który we wtorek około 14:40 wylądował awaryjnie na płycie Lotniska Chopina. Zdjęcia otrzymaliśmy na platformę Kontakt 24.

Jedynie piana strażacka wokół maszyny świadczy o powadze sytuacji. Dzięki doskonale wykonanej pracy pilota Tadesza Wrony, samolot PLL LOT bezpiecznie wylądował, z 230 pasażerami na pokładzie, na płycie lotniska w Warszawie.

To mogło się skończyć naprawdę bardzo źle

W samolocie lecącym z Nowego Jorku do Warszawy doszło do awarii podwozia. Samolot przez prawie godzinę kołował nad Warszawą aby wytracić paliwo. Wszystkie służby zostały postawione w najwyższej gotowości. Zamknięte zostały ulice znajdujące sie w pobliżu lotniska.

Przed 15.00 boeing 767 wylądował bez podwozia. Pasażerowie zostali ewakuowani. Nikt poważnie nie ucierpiał. Lotnisko Chopina zostało zamknięte do odwołania.

Zobacz awaryjne lądowanie boeinga

su/roody