Zobacz TVN Warszawa od kuchni

Warszawa

| tvn24.pl., Polska, Dziennik Gazeta Prawnafot

Dwa lata, niezliczona ilość "newsów" i przygotowanych "materiałów". Długie godziny na "lajfach" i nerwy w "newsroomie" oraz "reżyserce" - tak wygląda praca naszej stacji na co dzień. Z okazji drugich urodzin zapraszamy za kulisy. Oprowadzi Was Łukasz Wieczorek.

Reżyserka to telewizyjna kuchnia. Wszystkie składniki telewizyjnych programów są tu mieszane i doprawiane przez ludzi, bez których telewizji by nie było, choć na co dzień ich nie widzicie.

To pomieszczenie wygląda, jak mostek USS Enterprtise. Jest sztywny podział ról, wielki ekran z przodu i stanowiska z monitorami, przyciskami oraz suwakami, na widok których bledną ci, którzy nie pracują tu codziennie. Tylko że mostku statku kosmicznego z serialu Star Trek jest dużo spokojniej. W Warszawie ciągle dzieje się bowiem coś, co stawia nasz mostek na równe nogi. Wtedy do akcji ruszają nasi reporterzy i operatorzy.

Dwa lata pełne wydarzeń

W środowym "Witaj Warszawo!" Łukasz Wieczorek pokazywał kulisy pracy naszej stacji. Tymczasem za nami już dwa lata. Działo się sporo: wybieraliśmy radnych i prezydenta, oglądaliśmy bitwę o KDT, kontrolowaliśmy przygotowania do Euro 2012, tropiliśmy drogowe absurdy, zapraszaliśmy na koncerty gwiazd, świętowaliśmy początek budowy stadionu narodowego i drugiej linii metra. Liczyliśmy też płonące autobusy, fale powodziowe na Wiśle i kolejne uderzenia dwóch ostrych zim... W Warszawie codziennie dzieje się coś wartego uwagi. Jesteśmy po to, by Wam to pokazać.

Doceniacie naszą pracę

Codziennie mamy dowody tego, że nasza praca znajduje Wasze uznanie. Doceniają ją też zawodowcy ze świata. Zdobyliśmy prestiżowe nagrody: w styczniu 2010 roku stacja została nagrodzona za oprawę graficzną nagrodą "Red Dot 2009". Oprawa graficzna została doceniona także na międzynarodowym konkursie New York Festivals. W kwietniu kolejne wyróżnienia - nagroda w konkursie Media Trendy w kategoriach: "Debiut roku" i "Innowacje w mediach".

Świętujemy razem z Wami

Wreszcie w listopadzie TVN Warszawa dostała nagrodę People's Choice w ramach Hot Bird TV Awards 2010. Ta sprawiła nam najwięcej radości, bo dostaliśmy ją dzięki Waszym głosom - w internetowym głosowaniu widzów to właśnie telewizja TVN Warszawa zdeklasowała rywali z całego świata. Powody do świętowania ma także tvnwarszawa.pl. Miesięcznie stronę odwiedza ponad pół miliona użytkowników.

Dziś świętujemy także dwa lata współpracy z Wami - widzami naszej stacji i czytelnikami portalu tvnwarszawa.pl. Jesteście naszymi oczami i uszami. Dzwonicie i piszecie do "Miejskiego Reportera". My reagujemy - dręczymy urzędników ratusza Waszymi pytaniami, ścigamy ich, gdy unikają odpowiedzi i przekazujemy im Wasze pomysły. Warszawa to także nasze miasto i nasze życie.

Urzędnicy życzą TVN Warszawa
| Reuters, news.com.au

Dziękujemy Wam!redakcje TVN Warszawa i tvnwarszawa.pl