Zobacz nowy teledysk Projektu Warszawiak

Warszawa

| Fakty po południufot. Projekt Warszawiak

Klip do piosenki "Nie ma cwaniaka na warszawiaka" do dziś obejrzało na Youtube ponad 3 miliony ludzi. Błyskotliwy obraz na początku roku zelektryzował polski internet. Czy nowy teledysk Projektu Warszawiak będzie równie popularny? Oceńcie sami.

Nowy teledysk powstawał w halach przemysłowych na Białołęce. Aktorzy wystylizowani na dawnych warszawiaków jeździli tam na deskorolkach. Wizerunek starej stolicy w teledysku przeplata się z nowoczesnym. Mieszkańcy powojennych podwórek, spotykają postaci z naszych czasów.

- Założenie było takie, żeby zrobić coś innego niż w pierwszym klipie. Nie chcieliśmy powtarzać patentu. Dlatego tym razem nie będzie śmiesznie. W tle pojawi się kolaż oryginalnych zdjęć z lat 50. – powiedział tvnwarszawa.pl Szymon Orfin, muzyk Projektu Warszawiak.

Pierwsza produkcja Projektu Warszawiak była tak popularna, że w internecie pojawiła się odpowiedź na ten teledysk. Projekt Trójząb z piosenką "Montelasino" nie osiagnął jednak tak dużego sukcesu.

Nowy klip Projektu Warszawiak pojawił się na Youtube w piątek po godzinie 19:00. Teledysk wspiera starania Warszawy o zdobycie tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Scenariusz napisali Jen Sheroki i Angelika Paszek według pomysłu Łukasza Garlickiego.

ZOBACZ TELEDYSK "TANGO APASZOWSKIE":

band/roody//mz