Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Zobacz jak Narodowy zamienia się w lodowisko

Warszawa

Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.plStartuje projekt Zimowy Narodowy

3 stycznia na Stadionie Narodowym rusza największe lodowisko w Polsce o powierzchni ponad 2 tysiące metrów kwadratowych. Na sportowej arenie przygotowano także atrakcje dla fanów sportów miejskich: rolek, longboardów, a nawet badmintona.

W poniedziałek rozpoczęło się wylewanie pierwszej warstwy wody. Niestety prace przerwała niespodziewana awaria agregatu chłodzącego. Przedstawiciel podwykonawcy zapewnił nas jednak, że drugi agregat jest w drodze, a lodowisko będzie gotowe na czas.

- Zimowy Narodowy to projekt który będziemy uruchamiać co roku, żeby potwierdzić, że stadion działa przez 12 miesięcy Obok lodowiska działać będzie catering, wypożyczalnia sprzętu czy punkt ostrzenia łyżew – zapowiada Mikołaj Piotrowski, rzecznik spółki PL 2012+, operatora areny.

Na łyżwy, rolki i badmintona

- Oprócz lodowiska na gości czeka kilka innych atrakcji – największy tor dla rolkarzy i longoboardzistów. A w podziemiach, na poziomie -4 będzie działał skatepark ze standardowymi przeszkodami, które pozwolą "szlifować skille" podczas kilku zimowych miesięcy – opisuje Piotrowski.

Przeszkodą nie będzie brzydka pogoda, bo dach stadionu będzie zamknięty. - Będzie przyjemnie, sucho i bezwietrzenie nawet jeśli na zewnątrz będzie padać - zapowiada Piotrowski. Takie warunki pozwolą także zagrać w badmintona. - Będzie kilka boisk dla badmintonistów. To coraz popularniejsza dyscyplina, rekreacyjny sport, niewymagający wielkich umiejętności. Lotka będzie latała po kursie - dodaje rzecznik.

12 złotych za wejście

Lodowisko będzie czynne do końca lutego:- od poniedziałku do czwartku w godz. 16.00-22.00 (podczas ferii od godz. 10.00);- w piątki 16-23.30;- w soboty 10.00 -23.00;- w niedziele 10.00–22.00.

Za normalny bilet wstępu zapłacimy 12 zł, a za ulgowy 8 zł. Uprawnia on do korzystania ze wszystkich atrakcji na stadionie. Dzieci do 5. roku życia wejdą na ślizgawkę za darmo. Dostępne będą także tańsze bilety dla rodzin i grupowe.

Zimowe atrakcje Stadionu Narodowego
PL 2012+

Ślizganie także na Starówce

Od 20 grudnia działa lodowisko na Starym Mieście. Tam wstęp jest bezpłatny. Ślizgawka czynna w dni powszednie od godz. 10.00 do 21.00, a w weekendy do godz. 22.00. Na miejscu można wypożyczyć łyżwy. Za godzinę jeżdżenia zapłacimy wtedy 7 zł, a za ostrzenie swoich - 10 zł.

Ślizgawka na Starówce:

PAP/ij/bako

Pierwsza ślizgawka na Starówce przyciągnęła warszawiaków
Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl