Zobacz, jak montują TBM

Warszawa

Dziennikarz tvnwarszawa.pl podejrzał prace przy rondzie Daszyńskiego. To tam robotnicy składają maszynę, która wydrąży tunel II linii metra.

- Mimo weekendu trwają prace montażowe - informuje dziennikarz tvnwarszawa.pl Karol Kobos.Prace przy składaniu TBM można podjrzeć, zgodnie z zapowiedzią wykonawcy.

Choć przechodniów w tym rejonie miasta jest niewielu, a weekend okolica wygląda niemal na wymarłą, to ci nieliczni zatrzymują się i uważnie przyglądają całej operacji. Sięgają po komórki i robią zdjęcia. Zresztą telefony z aparatami pojawiają się też w rękach robotników, którzy doglądają prac. Przystają też kierowcy jadący przez rondo.

fot
fot
fot
fot
fot
fot

"Składają kreta"

Już w czwartek pokazywaliśmy zdjęcie od internaty, który poinformował, że prawdpodobnie zaczął się montaż. - Czyżby zaczęło się składanie "kreta" - pytał Mikołaj. Okazało się, że tak.

- Trwa montaż pierwszego TBM-u, który będzie gotowy we wrześniu - potwierdził wtedy Mateusz Witczyński, rzecznik spółki AGP, która jest wykopnawcą budowy centralnego odcinka metra.

Tarcza w sierpniu

Jak zapewnił rzecznik, do końca sierpnia ma przyjechać największy z elementów, mierząca ponad 6 metrów średnicy tarcza skrawająca.

Jednoczesnie do stolicy wciąz przyjeżdżają elementy drugiej maszyny, które na razie są składowane na pl. Defilad. - Kiedy skończymy montaż pierwszego TBM-u, zajmiemy się drugim - powiedział Witczyński.

TAK BĘDĄ PRACOWAĆ TBM - ZOBACZ FILM

A tak było, gdy do Warszawy przyjechały pierwsze elementy TBM

roody/mz