Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Znowu zamkną stację Świętokrzyska

Warszawa

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plStacja była zamknięta od 21 marca do 6 kwietnia

Stacja Świętokrzyska została dziś rano otwarta po dwóch tygodniach. Ale budowniczowie łącznika między I a II linią metra jeszcze tu wrócą. To oznacza kolejne utrudnienia.

Utrudnienia będą, ale mniejsze. - Będziemy pracować w weekendy, w godzinach 22.00-4.00 rano - uspokaja Mateusz Witczyński, rzecznik konsorcjum budującego II linię metra.

- Budowę wschodniej części komory łącznika planujemy rozłożyć na pięć weekendów. Trzy w kwietniu i dwa po otwarciu ul. Marszałkowskiej, czyli na przełomie września i października - precyzuje.

Utrudnienia w weekendy

Jak będzie wyglądać organizacja komunikacji w tym czasie?

- Podczas zamknięcia stacji Świętokrzyska zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa Z1, która będzie kursować na trasie od metra Marymont do metra Politechnika - informuje Igor Krajnow, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego. - Ponadto wprowadzimy dodatkowe przystanki dla linii 520 - dodaje.

Co już zrobili?

Prace przy budowie zachodniej części komory łącznika pomiędzy liniami trwały od 21 marca.

- Wybudowaliśmy ścianę szczelinową o głębokości 32 metrów i szerokości 80 cm - informuje w rozmowie z tvnwarszawa.pl Witczyński. - W szczeliny zostały wprowadzone klatki zbrojeniowe, które następnie zostały zalane betonem - dodaje.

Budują łącznik

Budowa łącznika to skomplikowana operacja, dlatego została podzielona na dwa etapy. Zamknięcie stacji było konieczne, gdyż prace prowadzone były zaledwie 70 cm od istniejącego tunelu.

W powstałym łączniku powstaną schody stałe i ruchome, łączące stacje I i II linii metra. Zamontowana zostanie również winda, która pozwoli pasażerom niepełnosprawnym na wygodne przesiadki.

su/mz