Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Znowu ogień na moście Łazienkowskim

Najnowsze

TVN24Sytuacja na moście Łazienkowskim szybko została opanowana

Na moście Łazienkowskim w Warszawie znów pojawił się ogień. Jak informuje straż, wybuchł przed 18, na remontowanej części konstrukcji. Po niecałej godzinie został ugaszony. Strażacy sprawdzili jeszcze most kamerą termowizyjną. Akcja zakończyła się przed 21.

Informację dostaliśmy na Kontakt 24. Zgłoszenie o pożarze strażacy otrzymali przed godziną 18. Jak informuje kpt. Karol Kierzkowski ze stołecznej straży pożarnej, ogień pojawił się na remontowanej części mostu.

- Dokładnie na środku Wisły, gdzie są prowadzone prace. Zapaliły się deski, które były wewnątrz starej konstrukcji mostu - mówi strażak.

Ze względu na niski stan wody były utrudnienia z poruszaniem się łodziami na Wiśle

- Paliły się deski, kable elektryczne oraz inne elementy mostu, jednak nie wiemy jeszcze jakie. Pożar objął w sumie około 40 metrów kwadratowych mostu. Mieliśmy utrudniony dostęp do ognia, ponieważ jest to teren budowy - informują strażacy.

Około godziny 19 pożar ugaszono. - Sprawdziliśmy jeszcze cały most przy pomocy kamery termowizyjnej. Nic nie wskazało na to, że gdzieś jest jeszcze ogień - informował Artur Laudy ze straży pożarnej. Jak dodał strażak przyczyną pożaru mogło być cięcie mostu. - Ogień mogły wywołać spadające iskry - sprecyzował.

Na miejscu o godzinie 20 było jeszcze 90 strażaków, 22 samochody i 4 łodzie.

- Straż pożarna jest na moście oraz wzdłuż Wisły, od strony śródmieścia - informował Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.

Akcja strażaków zakończyła się przed godziną 21.

Kolejny pożar na moście ŁazienkowskimTVN24

W lutym ogień zniszczył most

Do pożaru mostu doszło też 14 lutego wieczorem. Ogień został ugaszony po 12 godzinach, w akcji brało udział 76 jednostek straży pożarnej.

Ogień prawdopodobnie pojawił się najpierw na składowisku drewna pod jednym z filarów, po stronie praskiej. Następnie się rozprzestrzenił.

Obecnie most jest wyłączony z ruchu, co powoduje utrudnienia komunikacyjne w stolicy. Z przeprawy korzystało ponad 100 tys. pojazdów na dobę.

Po ekspertyzie okazało się, że uszkodzenia są poważniejsze niż początkowo zakładano. Władze Warszawy zdecydowały, że najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana konstrukcji. Remont ma kosztować 104 mln złotych. Prace rozpoczęto w połowie kwietnia. Wyremontowany most ma zostać oddany do użytku jeszcze w tym roku.

ło/gp