Znów zamkną ulicę Czwartaków, od Żołnierskiej do Zesłańców Polskich

Warszawa

Do siódmego kwietnia ulica Czwartaków na odcinku od Żołnierskiej do Zesłańców Polskich będzie nieprzejezdna. W tym czasie drogowcy położą nowa nawierzchnię na samej ulicy i łącznicach węzła.

Ulica Czwartaków była zamknięta od października ubiegłego roku do początku bieżącego. W tym czasie trwała między innymi modernizacja podbudowy drogi. Do czasu położenia trwałej nawierzchni kierowcy mogli z niej korzystać.

Ulica ponownie zostanie wyłączona z ruchu w piątek 17 marca około godziny 22 na odcinku od Żołnierskiej do skrzyżowania z ulicą Zesłańców Polskich."W tym czasie położona zostanie nawierzchnia bitumiczna na jezdni ulicy Czwartaków i na łącznicach węzła. Następnie ruch zostanie przełożony na nowe łącznice, a zamknięta będzie jezdnia główna Żołnierskiej" – informuje stołeczny ratusz.

Dodatkowe utrudnienia dla ciężarówek

Na czas zamknięcia ulicy Czwartaków kierowcy pojadą objazdami Strażacką, Chruściela "Montera" i Paderewskiego. Dodatkowe utrudnienia czekają kierowców samochodów ciężarowych, bo w tym samym czasie na Kordiana i Zawiszaków wprowadzone zostanie ograniczenie tonażowe do 3,5 tony. "Ma ono na celu wyeliminowanie ruchu samochodów ciężarowych, które tymi ulicami mogłyby skracać objazd do ul. Strażackiej"– tłumaczy Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do 7 kwietnia.

Objazd zamkniętej Czwartaków
UM

Węzły Marsa i Żołnierskiej

Remont ulicy Czwartaków związany jest przebudową ciągu ulic Marsa i Żołnierskiej. W ramach inwestycji prowadzonej przez czeski Metrostav powstaną m.in. dwa wiadukty w ciągu jezdni głównych Marsa nad torami linii kolejowej Warszawa-Dorohusk, prawie 600-metrowa estakada prowadząca ruch w stronę granicy miasta nad skrzyżowaniami Marsa z ulicami Chełmżyńską i Okularową oraz Żołnierską i Rekrucką.Ponadto do użytkowania oddana będzie kładka dla pieszych i rowerzystów ( z dwiema pochylniami) nad Żołnierską, łącząca tereny leśne z osiedlem Wygoda, dwa wiadukty w ciągu jezdni głównych Żołnierskiej nad torami linii kolejowej nr 2 Warszawa-Terespol, dwa wiadukty w ciągu Żołnierskiej na węźle z ulicą Strażacką, druga jezdnia Żołnierskiej od Strażackiej do granicy miasta. Projekt przewiduje także, że powstaną dwa wiadukty nad skrzyżowaniem z Czwartaków w ciągu Żołnierskiej, chodnik i droga rowerowa wzdłuż wschodniej jezdni Żołnierskiej.Koszt inwestycji to około 155 mln złotych.

Niedawno informowaliśmy o czasowym otwarciu ulicy Czwartaków dla ruchu kołowego:

Odblokują ulicę Czwartaków
Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.pl

skw